"Зустріч з цікавою людиною". Новий проект у Сосницькому музеї О.Довженка
Цього року в музеї Олександра Довженка започатковано новий музейний проект , що носить назву «Зустріч з цікавою людиною». Його мета – знайомство сосничан з непересічними особистостями нашого краю, спілкування з ними; популяризація народних мистецтв, літератури, розвиток інтересу до власних спадщини, історії та культури.

Перша зустріч – символічна. Гостем музею стала відома у Сосниці людина, яка займається нетиповим для жінок ремеслом – бджільництвом – Катерина Георгіївна Кальченко. Свого часу член Національної спілки письменників України Микола Адаменко лагідно назвав поетесу «бджолиною матір’ю» за її любов до працьовитих комах, за уміння цю любов перенести в словесну форму. Символізм же у тім, що бджола для Сосницького краю – особлива комаха, це демонструє й герб району, де зображений вулик з бджолами і кінострічка (а це вже символ музею Довженка).
- Що про себе розказати? Я – жінка, мати, дружина. Трішки екзотична, бо маю незвичний фах – я пасічниця! – так почала розповідь про себе Катерина Георгіївна, яка прийшла на зустріч з членами літературної студії «Дивослово», що діє при Сосницькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Цю студію для зацікавлених поезією школярів організувала і веде вчителька Олександра Бушай.
- Чи думала я, що буду пасічником? Ні. З дитинства тяглась до музики, пісні, грала на гітарі, яка й досі є у мене. Але життя зробило цікаву пропозицію і я не встояла, відтак з 1975 року, як завершила навчання, і до сьогодні займаюсь бджільництвом. Чи думала, що стану поетесою? Теж ні. Однак знову поворот життя: взялася за перо, виконуючи прохання матері, що пережила трагедії війни і втратила в білоруських болотах двох дітей та бабусю – цей страшний спомин болів і просився назовні. Отой біль своєї родини я й виплеснула через поезію. То – мої перші літературні спроби. Після них були інші, було знайомство з літературно-мистецькою студією «Убідь» та письменниками Сосниччини, області, України. Було літературне самовизначення і – як результат – видавництво власних збірок. Насьогодні маю три друковані збірки. До видання готується ще одна. Поезія і природа – то колиска душі моєї…
Присутні із задоволенням слухали автобіографічну розповідь поетеси, її поезії, діти читали власні вірші і радилися з Катериною Георгіївною щодо мистецтва віршування. А потім ласували акацієвим медом у стільниках, яким їх пригостила поетеса-бджолярка.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.