Громадська рада при облдержадміністрації ініціює проведення громадського контролю за розробленням планів реконструкції Валу
В облдержадміністрації за ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу, на якому було оговорено пропозиції щодо розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

На захід були запрошені представники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, виконкому та депутати Чернігівської міської ради, працівники головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, члени громадських організацій, зокрема, спортивного товариства “Спартак”, а також архітектори та краєзнавці.
Генеральний директор заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Курданов розповів про основні напрямки розвитку заповідника та озвучив пропозиції по впорядкуванню зелених насаджень. Питання розчищення території Валу викликали жваву дискусію серед присутніх. Від представників громадськості лунали запитання щодо законності вирубки дерев та взагалі доцільності знищення зелених насаджень біля пам’яток архітектури та історії, зокрема Спаського собору.
Учасники засідання круглого столу ознайомились з відеолізацією планів реконструкції території Валу, представленою головою правління Чернігівської міської громадської організації “Пласт-Арт” Борисом Дєдовим. Найбільше питань викликали плани побудови огорожі навколо заповідника, зведення пішохідного мосту між Валом та Катерининською церквою, а також спорудження на території Валу пам’ятника Михайлу та Федору в комплексі з урочистою залою, присвячену видатним особистостям Чернігівщини.
Голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Костянтин Ягодовський нагадав про існування Генерального плану розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, яким закріплено охоронні зони, визначено заходи щодо подальшого вивчення і збереження пам’яток архітектури (генеральний план затверджено сесією Чернігівської міськради 23 червня 2009 року). Він висловив думку щодо створення спеціальної комісії, до складу якої мають увійти архітектори, археологи, історики, ландшафтні архітектори.
Колишній головний архітектор Чернігова Віктор Устинов ознайомив присутніх зі своїми напрацюваннями, а також поставив під сумнів доцільність побудови пішохідного мосту між Валом та Катерининською церквою, який, на його думку, нашкодить сприйняттю Катерининської церкви як символічної візитівки міста.
Краєзнавець, почесний громадянин м. Чернігова Герард Кузнецов висловив побажання передбачити при підготовці плану реконструкції Валу проведення масштабних археологічних розкопок.
Голова постійної комісії Чернігівської міської ради з питань комунальної власності та розвитку підприємництва Валерій Солдатов проінформував щодо прав власності на зелені насадження, комунікації та землю, що знаходиться у користуванні Національного заповідника.
Всі присутні наголошували на необхідності дотримання законності при проведенні подальшої розбудови Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів cтародавній”.
За пропозицією члена Громадської ради при облдержадміністрації, голови Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації “Громадський контроль” Тамари Петрової учасники круглого столу прийняли рішення про створення робочої групи по вивченню питання розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів cтародавній” у складі 16 чоловік. У той же день відбулось її перше засідання, на якому головою робочої групи обрано Тамару Петрову.
Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).