Стартує XІІ Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 200 міст і містечок України - і мешканці Чернігівщини також серед них.

Мандрівний фестиваль Docudays UA у Чернігівській області триватиме з 1 по 13 грудня та завітає цього року не тільки до Чернігова, а й до Прилук, Ніжина та Мени.
Покази фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи.
Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями. Організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.
До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм XІІ Docudays UA. Ми переконані, що чесне документальне кіно здатне захистити від зброї пропаганди, тому Мандрівний Docudays UA цього року покаже дві стрічки з програми ПРОПАГАНДА, що була центральною на фестивалі в Києві. Представлені в ній фільми «Звідки з'являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері та «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.
Загалом глядачі Мандрівного фестивалю на Чернігівщині побачать 25 найкращих документальних фільмів України та світу.
Разом із Мандрівним Docudays UA до Чернігова завітаєвиставка світлин «Чуєш, брате?» відомого українського фотографа Олександра Глядєлова.В експозиції – чорно-білі фото, які розповідають про революцію та війну в Україні. Глядєлов досі знімає на аналогову камеру з ручним наведенням фокусу, механічним взводом затвора і без функції «серійна зйомка». Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотографу доводиться вдивлятися в те, що відбувається в проміжках. Іншими словами – знімати не момент знищення, а життя.
Також разом із фестивалем Чернігівщиною мандруватиме інноваційна просвітницькавиставка «Кожен має право знати свої права» - це експозиція зі 25 стендів, кожен з яких розповідає нам історію виникнення та становлення прав людини у світі, про цінності, що закладені в основу прав людини.
Такожу Мені, Ніжині, Прилуках та Чернігові пройдуть лекції та тренінги з основ медіаграмотності – учасники цих заходів дізнаються як розпізнати у інформаційних повідомленнях маніпуляційні технології та пропаганду.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.