Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 08:12:38

У Чернігові відкрилася виставка унікальної картини "Передчуття Голгофи". ФОТО

13.11.2015   14:24Агенцiя

12 листопада у Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" (у Борисоглібському соборі) відкрилася виставка унікальної картини "Передчуття Голгофи", автором якої є Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Микола Стороженко.

Над цією роботою митець працював п’ять років. Тут і зрада Христа Петром, і Юдою, і розділення хліба та вина поміж учнями. За словами фахівців, у світовому образотворчому мистецтві немає аналогів цій картині.

Микола Стороженко малював твір, керуючись манерою Леонардо да Вінчі, з якою експериментував тридцять років, – не змішуючи кольорів, а накладаючи їх чистими мазками один на одний. Тому персонажі наче ворушаться...

Митцеві була властива широта мистецького кругозору, багатоплановість осмислення та образного втілення теми. У полотні «Передчуття Голгофи» закодовані глибинні філософські смисли та мораль майбутньої еліти нації.

Картина з величезним успіхом експонувалася в Івано-Франківську та Львові, тепер вона буде представлена в стародавньому Чернігові.

У приміщенні Колегіуму також відкрилася художня виставка «Від школи до храму», що представляє твори талановитих учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка. Автори картин: І.Пилипенко, О.Соловей, Г.Фурс, Н.Мелесь, О.Гуртова-Возіянова, Р.Богдан, П.Ніколаєв, О.Павлусенко, О.Вислободов, Н.Гладовська, В.Лозовська, О.Литвин-Горбаченко, М.Біндіч, Р.Петрук, О.Цугорка. У відкритті експозиції «Передчуття Голгофи» взяв участь Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського.

 

Довідка

Микола Стороженко – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (м. Київ). Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво. Народився 24 вересня 1928 року в селі В’язове Конотопського району Сумської області. У 1956 році закінчив Київський художній інститут, де навчався на живописному факультеті у С.Григорєва, М.Шаронова, Т.Яблонської. Упродовж 1958—1973 рр. перебував на творчій роботі. Працював у галузі станкового та монументально-декоративного живопису, книжкової графіки. На педагогічній роботі у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури — з 1973 року, з 1989 — професор на кафедрі живопису і композиції; у 1993 році очолив новоутворену навчально-творчу майстерню живопису та храмової культури при академії. Закладення цієї майстерні стало важливою подією, адже багато храмів відновлюються, відбудовуються, реставруються сьогодні вчорашніми учнями Миколи Стороженка. Помер художник 15 квітня 2015 року на 87 році життя.

 

ФОТО:Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.