Музей М. Коцюбинського запрошує на виставку мистецьких робіт Олександри Дідович
29 жовтня у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки мистецьких робіт знаної чернігівської майстрині Олександри Дідович.

Інженер-економіст за освітою, Олександра Іванівна протягом усього життя захоплювалася рукоділлям – вишивала хрестиком, плела гачком, шила. Проте творчою роботою майстриня почала займатися лише після виходу пенсію. Як каже про це сама мисткиня: «Я просто вільна жінка і сама обираю собі заняття до душі». За останні десять років у її доробку з’явилися декоративні скриньки і вази, підсвічники і ляльки, а також ціла колекція картин, виконаних зі шкіри і тканини.
Саме картини складають основу експозиції цьогорічної виставки робіт пані Олександри. Переважна більшість з них – це композиції із клаптиків шкіри. Надзвичайно точно підібрані фактури та відтінки, оригінальна побудова композиції у поєднанні з авторською технікою роботи з матеріалом та тонким сприйняттям світу дозволяють майстрині не просто втілити у життя будь-який творчий задум, але наділити його глибоким змістом.
Зазвичай, обравши сюжетно-тематичну лінію для своїх «шкіряних» шедеврів, Олександра Іванівна створює цілу серію робіт. Саме тому у виставці можна побачити картини, присвячені українському весіллю, серію композицій, створених за мотивами поезії Т. Шевченка, добірку картин і ляльок, присвячених історії Київської Русі і Чернігівщини тощо.
Незмінним джерелом натхнення пані Олександри є природа. І серед робіт, представлених на виставці, є чимало пейзажів, втілених у шкірі, а особливо яскравими з під її майстерної руки виходять квіти, котрі майстриня зображає як на своїх нетрадиційних гобеленах, так і цілій у серії вітражів.
Окремою категорією робіт Олександри Іванівни є ляльки, виконані у традиційній народній техніці. Серед них і мотанки-обереги, і ляльки, у яких втілені образи давньоруських княгинь або літературних персонажів. Особливу увагу привертає колекція ляльок у національному вбранні різних регіонів України.
Під час відкриття на адресу майстрині прозвучало багато теплих і щирих слів від директора музею Ігоря Коцюбинського і куратора виставки Олени Сазонової, колег по творчому цеху і близьких людей, та звичайно ж учнів, адже пані Олександра завжди рада поділитися з оточуючими часткою свого уміння. Надзвичайний захват у присутніх і самої майстрині викликали зворушливі слова і світлі лункі пісні від солістки філармонійного центру Тетяни Олійник.
Виставка триватиме протягом місяця. Усіх бажаючих поринути у творчий світ Олександри Дідович запрошуємо до виставкового залу музею.
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.