Музей М. Коцюбинського запрошує на виставку мистецьких робіт Олександри Дідович
29 жовтня у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки мистецьких робіт знаної чернігівської майстрині Олександри Дідович.

Інженер-економіст за освітою, Олександра Іванівна протягом усього життя захоплювалася рукоділлям – вишивала хрестиком, плела гачком, шила. Проте творчою роботою майстриня почала займатися лише після виходу пенсію. Як каже про це сама мисткиня: «Я просто вільна жінка і сама обираю собі заняття до душі». За останні десять років у її доробку з’явилися декоративні скриньки і вази, підсвічники і ляльки, а також ціла колекція картин, виконаних зі шкіри і тканини.
Саме картини складають основу експозиції цьогорічної виставки робіт пані Олександри. Переважна більшість з них – це композиції із клаптиків шкіри. Надзвичайно точно підібрані фактури та відтінки, оригінальна побудова композиції у поєднанні з авторською технікою роботи з матеріалом та тонким сприйняттям світу дозволяють майстрині не просто втілити у життя будь-який творчий задум, але наділити його глибоким змістом.
Зазвичай, обравши сюжетно-тематичну лінію для своїх «шкіряних» шедеврів, Олександра Іванівна створює цілу серію робіт. Саме тому у виставці можна побачити картини, присвячені українському весіллю, серію композицій, створених за мотивами поезії Т. Шевченка, добірку картин і ляльок, присвячених історії Київської Русі і Чернігівщини тощо.
Незмінним джерелом натхнення пані Олександри є природа. І серед робіт, представлених на виставці, є чимало пейзажів, втілених у шкірі, а особливо яскравими з під її майстерної руки виходять квіти, котрі майстриня зображає як на своїх нетрадиційних гобеленах, так і цілій у серії вітражів.
Окремою категорією робіт Олександри Іванівни є ляльки, виконані у традиційній народній техніці. Серед них і мотанки-обереги, і ляльки, у яких втілені образи давньоруських княгинь або літературних персонажів. Особливу увагу привертає колекція ляльок у національному вбранні різних регіонів України.
Під час відкриття на адресу майстрині прозвучало багато теплих і щирих слів від директора музею Ігоря Коцюбинського і куратора виставки Олени Сазонової, колег по творчому цеху і близьких людей, та звичайно ж учнів, адже пані Олександра завжди рада поділитися з оточуючими часткою свого уміння. Надзвичайний захват у присутніх і самої майстрині викликали зворушливі слова і світлі лункі пісні від солістки філармонійного центру Тетяни Олійник.
Виставка триватиме протягом місяця. Усіх бажаючих поринути у творчий світ Олександри Дідович запрошуємо до виставкового залу музею.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.