Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:30:24

Відкрилася виставка "ПРАПОР БОЙОВИЙ"

21.08.2015   11:05Агенцiя

20 серпня у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “ПРАПОР БОЙОВИЙ”. Вона створена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Вже понад 100 років синьо-жовтий український прапор є не просто символом нашого народу. Під ним у 1917–1921 роках молода Українська держава намагалася скинути імперське ярмо. Він надихав українських патріотів у боротьбі проти комуністичного поневолення. Український прапор був подразником для радянської влади, а тих, хто намагався бодай казати про синьо-жовтий стяг, оголошували націоналістами з відповідними наслідками.
   
Синьо-жовтий прапор гордо замайорів над столицею України в липні 1990 року. За часів Незалежності ставлення до прапора дещо змінилося. Всередині країни, як не дивно, до нього звикли та, навіть, перестали звертати увагу. Все стало буденним...
   
Ситуація змінилася з початком Революції Гідності, а ще більше – з початком російської агресії проти України. Сьогодні УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР СТАВ БОЙОВИМ ПРАПОРОМ! Чимало військовиків та добровольчих батальйонів йшли в бій, маючи при собі синьо-жовтий прапор. Його встановлювали над визволеними від проросійських терористів містами, селищами та селами Донбасу, на бойовій техніці, на блок-постах, на машинах, на одязі.... Прапор став символом ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ в цій неоголошеній війні за Незалежність нашої держави.
   
Прапори беруть бійці, які вирушають на Схід України. Прапори привозять волонтери, завдяки яким фактично тримається армія. На прапорах розписуються бойові побратими під час ротацій. Прапори стають реліквіями бойового братерства.
   
На виставці представлені прапори чернігівських 13-го та 41-го окремих мотопіхотних батальйонів 1-ї окремої танкової бригади, які надали Андрій Хоменко та Олександр Побєседін (13-й батальйон), Альберт Черешко (41-й батальйон); 1-ї окремої танкової бригади, переданий професором, доктором історичних наук Євгеном Луняком. Є прапори від бійців полку “АЗОВ”, ДУК “Правий Сектор”, спецбатальйону “Чернігів”. Під час поїздки в зону АТО журналістка телерадіогенції “Сівер-Центр”, волонтер Тетяна Миргородська привезла та передала музею прапори батальйону “ДОНБАС” та 406-ї окремої берегової артилерійської групи.
   
Виставку доповнюють світлини, дитячі малюнки та жовто-сині обереги, які отримували бійці на передовій, військова форма та страшні символи війни – осколки, уламки сумнозвісних “Градів”, розплавлена частина двигуна автомобіля, гільзи тощо.
   
Дванадцять українських прапорів з війни як дванадцять апостолів. Вони знають, якою ціною здобувається НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНІ. Вони всі сьогодні – БОЙОВІ ПРАПОРИ.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини