Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 00:26:38

Вирушаємо у подорож стародавнім Черніговом: у місті, за сприяння Сергія Березенка, видали унікальний путівник

11.07.2015   12:02Агенцiя

У Чернігові відбулася презентація Історичного путівника «Подорож козацьким Черніговом XVII – XVIII ст.», виданого за сприяння Сергія Березенка.

Два чернігівських науковця: Олександр Бондар та Денис Сердюк запрошують нас до «подорожі» Черніговом періоду козацької доби. 

Завдяки путівнику читач зможе ознайомитися з тим як виглядали Любецька, Лоївська та водяна брами Чернігівської фортеці, де знаходились православні храми, скільки оборонних ліній мав Чернігів та де знаходились резиденції козацької старшини.

Також окрім класичного ознайомлення, книга має QR-коди в яких зашифрована додаткова інформація стосовно тієї чи іншої сторінки історії Чернігова (розшифровка кодів здійснюється за допомогою сучасних гаджетів, в яких наявна фотокамера та підключення до мережі Інтернет).

- Я дякую авторам за підготовку такого унікального путівника, який, безумовно, дасть можливість заохотити більше туристів до нашого міста, покращить імідж Чернігова. А використання QR-кодів дозволять кожному, хто має сучасний телефон чи планшет, ознайомитися з цікавими сторінками історії стародавнього Чернігова. Ми рухаємося у ногу з вимогами часу і це не може не тішити, - пояснив Сергій Березенко. На його думку путівник дає можливість ознайомитись не лише із сучасністю, а й дізнатись про те, що уже - історія. 
   
Як пояснив один з авторів путівника Денис Сердюк, книга особлива тим, що поєднує історію розвитку міста з сучасними інтернет-технологіями, завдяки яким можна відслідкувати де знаходилася певна історичка пам’ятка, як вона змінювалася у різні епохи. За словами Олександра Бондаря, автори намагалися створити науково-популярне видання, яке б легко читалося та сприймалося читачами. Також автори подякували Сергію Березенку за сприяння у видані путівника.
   
На високому рівні оцінили новинку й фахівці. Зокрема, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського, професор Олександр Коваленко зазначив, що поява такого принципово нового за своїм змістом та структурою путівника – непересічна подія для міста. – Це подорож, яка включає не тільки реальні об’єкти, які збереглися, але й ті, які збереглися лише в архівах. Книга наповнена графічними реконструкціями, які дозволяють краще уявити, яким був Чернігів кілька століть тому, - пояснив науковець. 


Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин 16:55

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування 16:37

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік 16:18

26 липня о 12:20 з р. Дніпро поблизу с. Неданчичі Любецької територіальної громади Чернігівського району особовим складом 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з смт Ріпки піднято на поверхню тіло чоловіка, 1955 року народження, мешканця м. Суми, пошуки якого тривали майже три дні.

Викрито незаконне виробництво горілки

Викрито незаконне виробництво горілки 16:09

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи 16:02

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 липня в області щеплено першою та другою дозою 136 026 людей.