Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 03:54:25

Чернігів документальний: презентація мережі кіноклубів DOCUDAYS.ua та відкриття фестивалю «Зелена сцена»

21.05.2015   20:15Агенцiя

15 травня у чернігівському Дискусійному клубі «Експертна думка» відбулася прес-конференція з приводу відкриття кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у Чернігівській області.

У заході взяли участь представники ГО «МАRТ», модератори кіноклубів (Чернігів, Прилуки, Ніжин), представники Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та місцеві журналісти.

Ініціатором відкриття цілої мережі нових кіноклубів стала Громадська організація «МАRТ», яка вже не перший рік співпрацює з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA та є його регіональним представником під час Мандрівного фестивалю у грудні.

Організатори повідомили про відкриття шести кіноклубів, п’ять з яких почнуть свою роботу на базі навчальних закладів області. Серед них: Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді, Прилуцька гімназія №5, Ніжинський державний університет ім. М.В. Гоголя, Чернігівський медичний коледж, Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д. Ушинського.

Новий кіноклуб відкриється й на базі Громадської організації «МАRТ», який організатори вирішили зробити мандрівним. «Ми хочемо мандрувати по всій області та заражати вірусом прав людини та кіноклубного руху Docudays UA усіх, кого зустрінемо на нашому шляху», – каже регіональна координаторка мережі кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у Чернігівській області Надія Кривопаленко. У кіноклубу буде й постійне місце проведення показів у Чернігові, про яке організатори повідомлять додатково. А свій просвітницький шлях MARTівці почнуть уже 23 травня у невеличкому селі Піски.

Важливо зазначити, що до сьогодні у Чернігівській області працює вже три кіноклуби. Це кіноклуби при установах пенітенціарної системи: на базі Чернігівської виправної жіночої колонії № 44, Прилуцької виховної колонії та Чернігівського юридичного коледжу, де навчаються майбутні співробітники пенітенціарної системи. За цей час здійснено десятки показів. Це дало змогу залучити до найкращих зразків кінодокументалістики про права людини вельми численну аудиторію засуджених, колективи відомчих навчальних закладів, а також працівників органів і установ виконання покарань. Ця робота має безцінний практичний результат. Яскравим прикладом такого результату є відкриття курсів перукарської майстерності при Чернігівській виправній жіночій колонії № 44 після перегляду фільму «Перукарська воля» (реж. Ф. Претселл, Е. МакДовалл).

Аби продемонструвати, як на практиці відбувається засідання кіноклубів, організатори показали фільм «Ротація» (реж. Сергій Лисенко) про бійців 13-го Чернігівського батальйону територіальної оборони. Герої фільму – родичі бійців, які звернулися до чернігівських правозахисників, щоб спільними зусиллями добитися від військового керівництва ротації батальйону. Вони збираються разом і записують відеозвернення до Президента країни, сподіваючись бути почутими. На момент створення фільму їх мета була досягнута. Але, на жаль, як повідомила під час прес-конференції правозахисниця Наталя Піддубна, на сьогоднішній день питання ротації цього батальйону знову актуальне. Фільм входить до програми кіноклубів, а також до репертуару онлайн-кінотеатру документального кіно про прав людини DOCU/SPACE, який під час прес-конференції презентували представники фестивалю Docudays UA.

Увечері презентація кіноклубів відбулася на відкритті чернігівського фестивалю «Зелена сцена». У стінах Художнього музею було показано два фільми: «Очищення» (реж. Сергій Лисенко) із циклу «Єромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив самоорганізації» та «Довго та щасливо» (реж. Татьяна Божіч), призер цьогорічного фестивалю Docudays UA.

«Ми повинні робити все можливе для того, щоб права людини перестали бути теорією. І, можливо, з роками кількість стрічок, які розказують про порушення прав людини через документальне кіно стане менше і більше будемо мати фільмів, які розказуватимуть як жити в умовах, де культура прав людини висока і відповідає тим стандартам, які сьогодні склалися у світі», – такими словами правозахисник Олександр Войтенко закінчив свій виступ під час прес-конференції і ми маємо щиру надію, що діяльність кіноклубів, у тому числі й у Чернігівській області, допоможе нам у досягненні цієї мети. 

Мала Тетяна

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини