Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 20:03:11

У Коропі відбулася презентація книги Віктора Моренця "Чернігівський процес"

13.05.2015   08:09

В м. Коропі історик Віктор Моренець провів презентацію ілюстрованої книги-дослідження "Чернігівський процес".

Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими.
"Весь парадокс чернігівського процесу в тому, що цих людей засудили восени 41 року на 25 років, а 50-го року на підпис Сталіну почали готувати документ про їхнє звільнення. І до Угорської революції до 56-го року їх було всіх звільнено. Військових злочинців, які пролили на нашій землі море крови, – звільнено.

1992 року президент Росії реабілітував із політичних причин військових злочинців, засуджених за злочини в Україні. Угорські військові, які опинилися 45-го року в себе на Батьківщині пішли під суд угорського військового трибуналу, а "совецкая власть" відпустила та реабілітувала. Отже, поки ми самі не засудимо наших ворогів, поки ми не засудимо тих, хто ходив із колорадськими стрічками, в нас буде так постійно. Всіх наших ворогів ми маємо засудити, знищити та зруйнувати", – зазначив краєзнавець Віктор Моренець.

Віктор Моренець відповів на запитання присутніх, а також розповів про створення, зміст книги та особливості роботи в архівах.

Також Віктор Моренець представив присутнім свої попередні видання: "Просвіта інкогніта". У книзі розповідається про зародження та діяльність на теренах Прилуччини в 1917-1922 роках "Просвіт" - громадських культурно-освітніх організацій. Внесок прилуцьких просвітян досі був невідомий і неоцінений. Саме прилуцька просвіта видала перший на теренах України "Українсько-московський словник", "Коротку граматику української мови" влітку 1917 року та часопис для молоді "Гасло" 1919 року. Також представлені документи чернігівської "Просвіти" періоду 1909-1907 років. – 2015.
Брошура "Микола Міхновський: публіцистика та вірші". До збірки увійшли біографія, публіцистичні твори і невідома до цього часу збірка віршів "Лірика".– 2015.
"Невідома спадщина". У книзі зібрані спогади, статті щоденники старшин Армії УНР родом із міста Прилуки та Прилуцького району Чернігівської області. – 2015.
"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріал до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького заколоту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
"Земля, полита кров'ю". У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.
"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 1033 нових випадки COVID-19 19:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 жовтня в області зафіксовано 1033 нових випадки COVID-19.

Особи з інвалідністю з числа учасників АТО/ООС запрошуються до участі у соціальних проєктах «Професія для життя» та «Повернувся з АТО – повернись до життя» 14:34

З метою професійної орієнтації та набуття необхідних знань, соціалізації й адаптації до суспільства учасників АТО/ООС з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання 04 листопада 2021 року заплановано початок реалізації двох всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю.

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 26 жовтня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 14:32

26 жовтня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу

По вулиці Пушкіна завершують заміну ділянки магістрального водопроводу 14:23

Заміна ділянки магістрального водопроводу діаметром 500 мм по вулиці Пушкіна від перехрестя з вулицею Гетьмана Полуботка до вулиці Коцюбинського виконується за планом і добігає кінця. Роботи виконуються силами КП «Чернігівводоканал».

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних

Бригади екстреної медичної допомоги працюють 24/7 - без свят і без вихідних 14:14

Через погіршення епідемічної ситуації, а саме збільшення рівня захворюваності на COVID-19 та випадків госпіталізації кількість звернень до швидкої допомоги зростає з кожним днем. Їх кількість доходить до тисячі на добу.