Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 16:08:47

Чернігівщина: згадали про ювілей села і церкви

16.02.2012   07:55Агенцiя

“Знаменно, що у цьому році виповнюється 300 років першої документальної згадки про село Ковпита та 150 років побудови у ньому Покровської церкви” – наголосив голова Чернігівської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців, генеральний директор національного історико-архітектурного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Курданов.

Про славетні ювілеї він нагадав під час презентації свого нового краєзнавчого видання “Літописи сіл Чернігівського району: Ковпитська сільська рада”, яке проведено 15 лютого 2012 р. у с. Ковпита Чернігівського району Чернігівської області в місцевій школі.
У заході взяли участь учні і вчителі школи, представники ветеранської організації, громадськості та місцевої влади.

А. Курданов поінформував, що нове краєзнавче видання Українського інституту національної пам’яті та Чернігівської районної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців є результатом реалізації одного із спільних проектів. До збірника включені інформація про Ковпитську сільську раду, короткі біографічні довідки про відомих людей села.

Автор відмітив, що головний матеріал збірнику – літопис села від часу заснування і до 2006 р. Його створено на основі широкого кола документів, найбільш важливі з них наведені повністю. Так, є текст документу “Описъ Киевопечерской Лавры волости Пакульской маетностей 1755 года февраля 13 дня…”, який дає уявлення про сільську громаду другої половини XVIII ст.

Також важливе місце у виданні займає розділ про Меморіал радянським воїнам, загиблим в 1943 р., який у 1975 р. було відкрито у с. Копита. А. Курданов розповів, що шляхом співставлення архівних матеріалів Архіву Міністерства оборони Російської Федерації (сайт “ОБД-Мемориал”), Архіву військово-медичних документів (м. Санкт-Петербург) з 179 прізвищами загиблих на Меморіалі, які загинули в боях або померли в розташованих у селі польових госпіталях під час Чернігівсько-Прип’ятської наступальної операції, суттєво уточнено список похованих. Тепер він збільшився до 187 прізвищ. У збірнику дані також короткі біографічні дані про загиблих червоноармійців у хронологічному порядку.

Від імені керівництва Українського інституту національної пам’яті представник Інституту у Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко подякував А. Курданову за дослідження історії рідною краю та своїх земляків, організацію результативної краєзнавчої роботи в районі. Він зауважив, що у збірнику крім цікавих матеріалів представлено 31 зображення оригіналів історичних документів і фотокарток односельців.

С.Бутко підкреслив, що презентоване авторське видання є з 2002 р. наступним етапом створення наукового збірника документів і матеріалів з історії Ковпитської сільської ради. Він разом із автором закликав місцевих краєзнавців та односельців уважно переглянути матеріали збірника з метою уточнення, доповнення його новими фактами і документами.

Примірники видання “Літописи сіл Чернігівського району: Ковпитська сільська рада” автор передав Ковпитському сільському голові Аллі Печерній для бібліотеки та населених пунктів сільської ради, а місцевому священику отцю Анатолію подарував також і ікону преподобного Миколи Святоши. С. Бутко передав примірники збірника директору школи Надії Багатюк для педагогічного колективу і учнів.


Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини