Відроджувати автентичну інструментальну музику взялися працівники культури Чернігівщини
Для цього провели семінар для фахівців музичного жанру. Зібралися задля підвищення професійного рівня, творчого обміну, а також популяризації інструментального жанру. Організатори кажуть, прагнуть привернути увагу до розвитку народного музичного інструментального жанру.

Досвідом ділилися київські гості – професор консерваторії імені Чайковського Михайло Хай та бубніст Олександр Левченко. Майстер-клас давали майстри сцени – артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».
Надія Заваліна, директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв: «Побувавши на нашому заході, провідні фахівці області, почерпнувши нові знання, нові навички, повезуть це далі в свої куточки Чернігівщини і будуть далі це пропагувати. З кожним днем зростає інтерес саме до живої музики до народних інструментів».
Вокальний фольклор на Чернігівщині, за словами фахівців, ще більш-менш вивчений, а от музичного фольклору, як такого, майже не залишилось. Сергій Вовк, художній керівник академічного ансамблю «Сіверські клейноди»: «Не все те фольклором називається, що на баяні грається, а саме манера гри, культура цієї гри і цієї манери. Ну і саме основне, що кожен регіон має свою оцю родзинку інструментів».
Про важливість відновлення українського автентичного музичного мистецтва говорив з учасниками семінару Михайло Хай . Професор підкреслює — музика ідентифікує нас як націю. Чернігівщина має потенціал стати центром реконструкції національної інструментальної музики, яка зараз в Україні знаходиться взагалі на нулю, підкреслює фольклорист.
Учасники заходу також мали змогу ознайомитись з народними музичними інструментами, які зараз виготовляють та реставрують саме на Чернігівщині: бубном, гуслями, тріщотками та іншими.
Пов’язати минуле з сучасним можна завдяки музиці. Автентична інструментальна музика, переконані учасники семінару, впливає на формування національної самосвідомості, що так важливо в наш час.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.