Відроджувати автентичну інструментальну музику взялися працівники культури Чернігівщини
Для цього провели семінар для фахівців музичного жанру. Зібралися задля підвищення професійного рівня, творчого обміну, а також популяризації інструментального жанру. Організатори кажуть, прагнуть привернути увагу до розвитку народного музичного інструментального жанру.

Досвідом ділилися київські гості – професор консерваторії імені Чайковського Михайло Хай та бубніст Олександр Левченко. Майстер-клас давали майстри сцени – артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».
Надія Заваліна, директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв: «Побувавши на нашому заході, провідні фахівці області, почерпнувши нові знання, нові навички, повезуть це далі в свої куточки Чернігівщини і будуть далі це пропагувати. З кожним днем зростає інтерес саме до живої музики до народних інструментів».
Вокальний фольклор на Чернігівщині, за словами фахівців, ще більш-менш вивчений, а от музичного фольклору, як такого, майже не залишилось. Сергій Вовк, художній керівник академічного ансамблю «Сіверські клейноди»: «Не все те фольклором називається, що на баяні грається, а саме манера гри, культура цієї гри і цієї манери. Ну і саме основне, що кожен регіон має свою оцю родзинку інструментів».
Про важливість відновлення українського автентичного музичного мистецтва говорив з учасниками семінару Михайло Хай . Професор підкреслює — музика ідентифікує нас як націю. Чернігівщина має потенціал стати центром реконструкції національної інструментальної музики, яка зараз в Україні знаходиться взагалі на нулю, підкреслює фольклорист.
Учасники заходу також мали змогу ознайомитись з народними музичними інструментами, які зараз виготовляють та реставрують саме на Чернігівщині: бубном, гуслями, тріщотками та іншими.
Пов’язати минуле з сучасним можна завдяки музиці. Автентична інструментальна музика, переконані учасники семінару, впливає на формування національної самосвідомості, що так важливо в наш час.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).