Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:38:49

Вишиває щастя, вишиває долю

17.02.2015   08:55Агенцiя

12 лютого в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулися Музейні зустрічі “Вишивала щастя, вишивала долю...”, присвячені ювілею Наталії Василівни Черняк, вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Народилась майстриня 6 лютого 1940 року в селі Рябці Чернігівського району. З дитинства завдяки мамі та бабусі долучилась до вишивання – перший рушник з нескладним квітковим орнаментом виготовила в третьому класі. Своєю професією обрала кулінарію – 1958 року закінчила Чернігівське торгово-кулінарне училище. В улюбленій роботі та сімейних клопотах промайнуло майже двадцять літ. У 1977 році викладач кулінарії Чернігівського професійно-технічного училища № 16 Наталія Василівна Черняк на курсах підвищення кваліфікації в Донецьку познайомилась з колегою зі Львова, яка захоплювалася вишивкою. Повернувшись додому вона завзято взялась за вишивання, дослідження традиційної вишивки Чернігівщини – збирала по селах старовинні зразки, знайомилася з музейними експонатами, опрацьовувала літературу.

Великий вплив на творчість Н.В. Черняк справили класик чернігівської вишивки Ганна Іванівна Григоренко та багаторічна завідуюча Музеєм народного декоративного мистецтва Чернігівщини заслужений працівник культури Віра Володимирівна Зайченко.

Сьогодні Н.В. Черняк – визнаний майстер, знавець, хранитель і популяризатор традиційної чернігівської вишивки, що щедро ділиться набутими знаннями з численними учнями. У її доробку – рушники, сорочки, блузи, сукні, костюми, тематичні панно, що розійшлися по всьому світу. У колекції Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського зберігаються понад 30 робіт майстрині. Більшість з них, а також твори, що є власністю автора, представлені на тимчасовій виставці, розгорнутій в одному із залів історичної експозиції. Тут, на тлі вишиваного дива, і проходив захід.

Учасники зустрічі вкотре пожалілися з приводу відсутності в Чернігові Музею народного декоративного мистецтва, який був зачинений 2007 року і попри численні обіцянки так і не відновив свою роботу. Саме навколо нього гуртувалися майстри, саме там найбільш повно представлялися їхні здобутки поряд із найкращими зразками музейного зібрання.

Ювілярку привітали її учні та колеги по цеху майстрів, товариші по роботі у торгово-кулінарному училищі та громадських організаціях. Багато теплих слів звучало й на адресу Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського.

Твори Наталії Василівни Черняк – справжнє свято краси. Побажаємо Наталії Василівні сил і наснаги створити ще один рукотворний шедевр.


Світлана Лихачева

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.