Науково-дослідницька діяльність Національного заповідника "Чернігів стародавній" у 2014 році
Одним із головних напрямків діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» є науково-дослідницька робота.

За кожним науковим співробітником закріплена наукова тема для дослідження пам’яток архітектури заповідника та його фондових колекцій.
У серпні 2013 р. в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації зареєстровані науково-дослідні роботи: «Пам’ятки археології та архітектури Чернігівського Дитинця» (державний реєстраційний номер 0113U005559), «Комплекс сакральних і культових споруд Болдиногірської гряди» (державний реєстраційний номер 0113U005600). Метою виконання науково-дослідних робіт є комплексне вивчення пам’яток історії та архітектури, які знаходяться на балансі заповідника. У рамках цих робіт розроблено п’ятирічний план виконання досліджень.
У 2014 р. наукові співробітники здійснювали дослідження зазначених науково-дослідних робіт в архівних і бібліотечних установах Києва та Чернігова. Матеріали досліджень публікувались у регіональних, всеукраїнських та міжнародних наукових виданнях, використовувались для проведення екскурсій і лекцій, у популяризаторській роботі.
Проведено Міжнародну наукову конференцію «Печери та монастирі в історії України» (на пошану Володимира Руденка, травень).
Спільно з іншими музейними та науковими установами проведено Міжнародну наукову конференцію – ІІІ Спаські читання, присвячену 110-річчю від дня народження І. Г. Спаського (вересень);
Проведено наукову конференцію «Карнабідівські наукові читання» (грудень). Мета: привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині у ХІХ – на поч. ХХІ століть, а також питань збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії Чернігово-Сіверського краю.
Наукові співробітники заповідника взяли участь у наукових конференціях:
- «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні» (Центр пам’яткознавства НАН України, березень);
- Х Міжнародній науковій конференції «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії», присвячена пам’яті митрополита Київського і Галицького Євгенія (Болховітінова) (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, травень);
- ХІІІ Батуринських читаннях, присвячених 375-й річниці з дня народження І.С.Мазепи (червень);
- ІІІ Міжнародних Спаських читаннях (вересень);
- «Місто-пам’ятник, місто-легенда», присвячена 1025-річчю заснування Новгорода-Сіверського (вересень);
- «П’яті Конотопські читання» (вересень);
- Міжнародній науковій конференції «Русь і Афон: тисячоліття духовно-культурних зв’язків», присвячена 1000-річчю давньоруського чернецтва на Афоні і 220-річчю преставлення преп. Паїсія Величковського – видатного афонського подвижника, церковно-культурного діяча і письменника (листопад);
- ХІХ Міжнародних Могилянських читаннях «Давньоруські храми: дослідження та збереження» до 925-ліття від часу освячення Великої Печерської церкви (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, грудень).
Наукові співробітники заповідника організовували та брали участь у наукових археологічних дослідженнях на території Єлецького монастиря (липень). Крім того, проведено наукові археологічні дослідження на території Антонієвих печер (вересень-листопад). Взято участь у дослідженнях Спасо-Преображенського собору (листопад-грудень).
За матеріалами Міжнародної наукової конференції, приуроченої до 890-річчя першої писемної згадки про Борисоглібський собор у Чернігові, підготовлено до видання збірник наукових праць «Чернігівські старожитності» № 2 (5).
Продовжено співпрацю, відповідно до укладених угод, із Чернігівським національним педагогічним університетом ім. Т. Г. Шевченка, Центром пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Українським інститутом національної пам’яті, Чернігівським державним інститутом економіки і управління, Старобілоуським історичним комплексом, Музеєм історії Десятинної церкви. Мета: взаємодія установ для проведення науково-дослідницької та просвітницької діяльності.
У Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» працюють три кандидати історичних наук, а також три здобувачі наукового ступеня кандидата наук, народний архітектор України та два заслужених працівника культури України.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27
У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.
В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24
Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.
Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22
Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.
Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20
Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18
30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.