У Батурині відбулася презентація книги "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Погожого зимового дня 6 січня зібралося у Гетьманській залі палацу К.Розумовського чарівне жіноцтво Батурина, Бахмача, Конотопа, Обмачева.Запросила їх на “вогник” адміністрація заповідника з метою презентувати надзвичайно важливу та цікаву книгу “Жіноче тіло у традиційній культурі українців”.
Головна діюча особа презентації - автор цього наукового видання - кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України Ірина Ігнатенко. Її наукові зацікавлення охоплюють традиційну та сучасну духовну культуру українців, жіночу історію в межах історичної етнології. Книга на табуйовану донедавна тему жіночої фізілогії за висновком експертної комісії Всеукраїнського рейтингу «Книга року», увійшла до 10-ки найкращих книг 2013 року у номінації “Візитівка: Етнологія. Етнографія. Фольклор. Соціолінгвістика”.
Книга стала настільки популярною, що за рік від виходу першого тиражу її довелося видати втретє - вона побачила світ у видавництві “Інтелектуальна книга” накладом в тисячу примірників.
Слово привітання до жіночої спільноти висловила генеральний директор заповідника Наталія Реброва. Представила автора книги, чарівну Ірину Ігнатенко, науковий співробітник відділу історії Гетьманства, кандидат історичних наук, Марина Герасько.
Зі слів авторки, її потяг до всього українського та етнографічного народився ще з глибокого дитинства, від бабусі з Житомирського Полісся. Бабуся вміла лікувати, була цікавим оповідачем, тому подальша життєва дорога Ірини визначилась ще задовго до вступу на історичний факультет Київського національного факультету - бути етнологом! Мрія збулася. І ось -заслужена позитивна оцінка видання читачем.
Із великим зацікавленням слухала аудиторія оповідачку, живо реагуючи на позицію авторки щодо особливостей жіночої долі в зовсім недалекому ХІХ ст… Після невимушеного спілкування, пані Ірина подарувала бібліотечному зібранню заповідника один примірник видання з авторським підписом. Всі бажаючі придбали книгу і підписали її під час автограф-сесії автора.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.