У Батурині відбулася презентація книги "Жіноче тіло у традиційній культурі українців"
Погожого зимового дня 6 січня зібралося у Гетьманській залі палацу К.Розумовського чарівне жіноцтво Батурина, Бахмача, Конотопа, Обмачева.Запросила їх на “вогник” адміністрація заповідника з метою презентувати надзвичайно важливу та цікаву книгу “Жіноче тіло у традиційній культурі українців”.
Головна діюча особа презентації - автор цього наукового видання - кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України Ірина Ігнатенко. Її наукові зацікавлення охоплюють традиційну та сучасну духовну культуру українців, жіночу історію в межах історичної етнології. Книга на табуйовану донедавна тему жіночої фізілогії за висновком експертної комісії Всеукраїнського рейтингу «Книга року», увійшла до 10-ки найкращих книг 2013 року у номінації “Візитівка: Етнологія. Етнографія. Фольклор. Соціолінгвістика”.
Книга стала настільки популярною, що за рік від виходу першого тиражу її довелося видати втретє - вона побачила світ у видавництві “Інтелектуальна книга” накладом в тисячу примірників.
Слово привітання до жіночої спільноти висловила генеральний директор заповідника Наталія Реброва. Представила автора книги, чарівну Ірину Ігнатенко, науковий співробітник відділу історії Гетьманства, кандидат історичних наук, Марина Герасько.
Зі слів авторки, її потяг до всього українського та етнографічного народився ще з глибокого дитинства, від бабусі з Житомирського Полісся. Бабуся вміла лікувати, була цікавим оповідачем, тому подальша життєва дорога Ірини визначилась ще задовго до вступу на історичний факультет Київського національного факультету - бути етнологом! Мрія збулася. І ось -заслужена позитивна оцінка видання читачем.
Із великим зацікавленням слухала аудиторія оповідачку, живо реагуючи на позицію авторки щодо особливостей жіночої долі в зовсім недалекому ХІХ ст… Після невимушеного спілкування, пані Ірина подарувала бібліотечному зібранню заповідника один примірник видання з авторським підписом. Всі бажаючі придбали книгу і підписали її під час автограф-сесії автора.
Останні новини Чернігівщини

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України 12:12
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік Катерининської церкви в Чернігові, проведено громадський захід на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисників і Захисниць України, Українського козацтва.

Житлові субсидії: що варто знати 11:53
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій.
Військове звання та дві «Золоті Зірки» посмертно: Володимир Зеленський відзначив трьох захисників 11:46
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському.
Вшанування пам’яті загиблих оборонців Чернігова на алеї Героїв 11:34
29 вересня у на центральній алеї біля Красної площі в Чернігові до Дня Захисників і Захисниць України відбулося відкриття виставки оборонцям Чернігова, які віддали своє життя з 24 лютого до початку квітня 2022 року, захищаючи північний форпост України.