Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 07:15:41

На "Карнабідівських читаннях" обговорили питання пам’яткоохоронної діяльності та дослідження культурної спадщини на Чернігівщині

22.12.2014   08:04

Минулого року за ініціативою Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» була започаткована наукова конференція «Карнабідівські читання». Її мета: привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині в ХІХ — на поч. ХХІ століть, а також питань збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії чернігово-сіверського краю, повідомляє «Чернігів стародавній».

Цього року наукова конференція «Карнабідівські читання» відбулася 18 грудня, до її організації долучилося Північно-східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток та культури.
У роботі «Карнабідівських читань» взяли участь історики та мистецтвознавці, археологи і архітектори, працівники музеїв та закладів освіти. Вони поділилися результатом свої наукових досліджень і досвідом практичної роботи.

Зокрема, із доповідями виступили: молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Ірина Шевчик та завідувач науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Алла Гаркуша — «Андрій Карнабед — людина, що зберігала історію»; старший науковий співробітник кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Олена Терещенко — «Будинок родини Вербицьких у Чернігові»; кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна — «Будинок Чернігівського колегіуму: маловідомі сторінки історії (кінець ХVІІІ — початок ХІХ ст.)»; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олена Черненко та науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик — «Архітектурно-археологічні дослідження чернігівського Спасо-Преображенського собору у 2014 р.»; кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Інна Непотенко — «Пам’яткоохоронна діяльність у Чернігові у 1920-х рр.: шляхи реалізації»; старший науковий співробітник, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Сергій Зозуля — «Динаміка формування топонімічного ландшафту сучасного Ніжина: історичний досвід і сучасні реалії»; науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Олена Ванжула — «Вакаційна практика студентів Чернігівського інституту народної освіти влітку 1923 року».

У рамках наукової конференції керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Сергій Зозуля презентував черговий номер науково-популярної газети «Ніжинські старожитності». Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко відзначив широкий діапазон та актуальність питань, обговорюваних на конференції.

Наступного року планується провести круглий стіл з питань збереження культурної спадщини Чернігівщини. За результатами конференції «Карнабідівські читання» буде видано збірник наукових праць.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.