Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 17:29:09

На "Карнабідівських читаннях" обговорили питання пам’яткоохоронної діяльності та дослідження культурної спадщини на Чернігівщині

22.12.2014   08:04

Минулого року за ініціативою Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» була започаткована наукова конференція «Карнабідівські читання». Її мета: привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині в ХІХ — на поч. ХХІ століть, а також питань збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії чернігово-сіверського краю, повідомляє «Чернігів стародавній».

Цього року наукова конференція «Карнабідівські читання» відбулася 18 грудня, до її організації долучилося Північно-східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток та культури.
У роботі «Карнабідівських читань» взяли участь історики та мистецтвознавці, археологи і архітектори, працівники музеїв та закладів освіти. Вони поділилися результатом свої наукових досліджень і досвідом практичної роботи.

Зокрема, із доповідями виступили: молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Ірина Шевчик та завідувач науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Алла Гаркуша — «Андрій Карнабед — людина, що зберігала історію»; старший науковий співробітник кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Олена Терещенко — «Будинок родини Вербицьких у Чернігові»; кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна — «Будинок Чернігівського колегіуму: маловідомі сторінки історії (кінець ХVІІІ — початок ХІХ ст.)»; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олена Черненко та науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик — «Архітектурно-археологічні дослідження чернігівського Спасо-Преображенського собору у 2014 р.»; кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Інна Непотенко — «Пам’яткоохоронна діяльність у Чернігові у 1920-х рр.: шляхи реалізації»; старший науковий співробітник, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Сергій Зозуля — «Динаміка формування топонімічного ландшафту сучасного Ніжина: історичний досвід і сучасні реалії»; науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Олена Ванжула — «Вакаційна практика студентів Чернігівського інституту народної освіти влітку 1923 року».

У рамках наукової конференції керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Сергій Зозуля презентував черговий номер науково-популярної газети «Ніжинські старожитності». Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко відзначив широкий діапазон та актуальність питань, обговорюваних на конференції.

Наступного року планується провести круглий стіл з питань збереження культурної спадщини Чернігівщини. За результатами конференції «Карнабідівські читання» буде видано збірник наукових праць.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини