Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 липня, 00:55:36

Відбувся фестиваль дитячої та юнацької творчості "Звичайне диво"

05.11.2014   07:58Агенцiя

В ході чергового фестивалю дитячої та юнацької творчості "Звичайне диво", який щойно розміняв другий десяток, несамохіть пригадалися слова славнозвісної поетеси Лесі Українки з її хрестоматійного вірша "Contra spem spera!" ("Без надії сподіваюсь")

Вони цілком виправдано можуть слугувати епіграфом до цієї події: " Так! Я буду крізь сльози сміятись, // Серед лиха співати пісні, // Без надії таки сподіватись, // Буду жити! Геть думи сумні!".

Для тих хто вперше чує про цей фестиваль, або ж не зовсім збагнув сутність самої його назви ("Звичайне диво"), варто одразу ж пояснити, що спонукало вдатися до такої паралелі. Все дуже просто: його учасники ось уже впродовж десяти років, як і Леся Українка, знову ж таки кажучи її словами, "На вбогім сумнім перелозі… сіють барвисті квітки… на морозі", вірячи в те, що "Може, квіти зійдуть - і настане" ще й для них "весела весна". Йдеться про дітей нелегкої долі (сиріт та з малозабезпечених сімей, а в цьому році до них додалися ще і діти учасників АТО та вимушених з відомих причин переселенців з Криму та східних областей України), які, попри важкі удари долі, не дозволяють зачахнути своїм, Богом даним, талантам…

І недаремно, бо, як підкреслив, відкриваючи нинішній, одинадцятий за розрахунком, фестиваль, його директор, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко, за цей час через фестивальну сцену пройшло близько півтори тисячі обдарованих дітей, для багатьох з яких служіння мистецтву стало справою життя: вони працюють професійними артистами, керівниками культосвітніх закладів та гуртків художньої самодіяльності, а фахівці інших галузей вдало сполучають обидві іпостасі, вдосконалюючи своє юнацьке захоплення у звичному аматорському колі.

Не шкодувала епітетів і емоцій також його заступник (у складі журі), директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Надія Заваліна.
- Давно уже став афоризмом вислів "Чернігівщина має таланти",- наголосила вона, зокрема, і одразу ж виділила винуватців події з загальної творчої "обойми". - Але ви в цій когорті особливі, адже життєві обставини, в яких ви перебуваєте, не завжди сприяють доброму настрою, без якого не кожен зможе веселитися і веселити інших. А ви сьогодні і себе показали у найкращій творчій формі, і нас порадували. Ви, мабуть, і самі до кінця не збагнули, що ви сьогодні зробили.

Обох промовців легко зрозуміти - вони стояли біля витоків цього справді неординарного фестивалю вже за самими ознаками його цілеспрямованості.
ХІ обласний благодійний фестиваль дитячої та юнацької творчості для дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО та дітей переселенців зі східних регіонів України і Криму (така довга, але промовиста і асоціативна його повна назва) була напрочуд насиченою як у жанрово-тематичному, так і в творчо-пошуковому сенсі його організаторів (Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА; навчально-методичний центр культури і мистецтв; міський палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді).

Спостерігалася зростаюча активність самих учасників - деякі з них виступали в двох-трьох номінаціях, як, скажімо, добре знайома глядачам з попередніх фестивалів Катерина Зорко з міста Щорс, котра і грала на фортепіано, і співала, і декламувала.

Найбільш насиченими за кількістю учасників були номінації: музичне мистецтво, естрадний вокал та декоративно-прикладне мистецтво, а найменше - розмовний жанр, народний спів та циркове мистецтво. Остання з них - наймолодша в арсеналі "Звичайного дива". Зате акробатичний етюд "Елегія" у виконанні номінантки Марини Опанасенко з с. Макошино Менського району найбільше вразив і журі, і глядачів, а тому саме їй дісталася найвища нагорода фестивалю - гран-прі.

Взагалі ж підстав дивуватися і разом з тим радіти успіхам підростаючої зміни для української культури було предостатньо (повний список переможців фестивалю та його благодійників додається). А узагальнити цю тезу хочеться ліричними рядками:

І знов "Звичайне диво"
Усіх подивувало -
Талантів юних злива
На сцені вирувала.

Тут все докупи злито -
І барви, й рухи, й звуки...
Всіх жанрів розмаїтих
Лунали перегуки.

Глядач від кайфу тане,
В розгубленні - журі:
Картина бездоганна,
Хоч тиражуй гран-прі.

Мов вихори вогнисті,
Як рибоньки - гнучкі
Мигтіли танцюристи,
Звивались циркачі.

А як Тараса слово
Звучало з юних уст!
Така співуча мова -
Амброзія для муз.

Гордіться своїм дітищем,
Левочко і Заваліна!
Бо фестивалю ліпшого
Допіру ще не знайдено.

Ми разом будем дружно
Плекать його дбайливо,
Аби він був потужним
Таким і в перспективі.

Все так і має бути,
Проблем із ним не винекне,
Коли такі є люди,
Як наші благодійники.

Завдячне слово спонсорам,
Що в думці цій єдині.
Ми добру справу творимо
Для слави України.

Зіркам мистецьким разом
Готуєм зміну гідну.
Засяють вони з часом,
Та їх вже й зараз видно.

Звучать скрипкові струни,
Ансамбль танок веде…
Парад талантів юних
На сцені знов іде…

- А, власне, в чому ж "диво"
Таке собі "звичайне"? -
Знічев'я, чи з наїву
Хтось ставить запитання.

Та в тім, що дітки в змозі
(Не для своєї втіхи)
Сміятися крізь сльози,
Співати серед лиха.

Василь Щербонос
Фото Миколи Дульцева

ПЕРЕМОЖЦІ
обласного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості "Звичайне диво"



1. В номінації "Музичне мистецтво":
І. Сиромятников Євген
ІІ. Бачинська Інга
ІІІ. Глухенька Дарина

2. В номінації "Естрадний вокал":
І. Походня Софія та Рижинко Назарій
ІІ. Надточій Анна та Марченко Богдана
ІІІ. Баглай Анна та Бусел Інна

3. В номінації "Народний вокал"
Шеверова Анастасія

4. В номінації "Естрадна хореографія"
І. Колектив "Усмішка", м. Ніжин
ІІ. Колектив "Спалах", м. Бобровиця
ІІІ. Губар Валентина

5. В номінації "Народна хореографія"
І. Боровик Ольга
ІІ. Колектив "Полісяночка"
ІІІ. Аузяк Надія та Клименко Олександра

6. В номінації "Циркове мистецтво"
І. Патик Катерина
ІІ. Баран Анна та Вікторія
ІІІ. Левошко Ксенія
ІІІ. Людмила Волкова та Іван Драган

7. В номінації "Розмовний жанр"
І. Бачинська Інга
ІІ. Зіберт Даніла
ІІІ. Зорко Катерина та Асатрян Сюзанна

Гран-прі
Опанасенко Марина (Циркове мистецтво)
8. В номінації "Живопис"
І. Здор Катерина
ІІ. Циганій Богдан
ІІІ. Николаєнко Анастасія та Райська Анжеліка
9. В номінації "Графіка"
І. Орішко Руслан
ІІ. Сластьон Карина
ІІІ. Сєднєва Марія
10. В номінації "Скульптура"
І. Ткаченко Анастасія
11. В номінації "Декоративно-прикладне мистецтво"
І. Оснаг Анатолій
ІІ. Янголь Тетяна та Пантроп Марія
ІІІ. Піскун Раїса та Ярмош Катерина

Гран - прі
Мартиненко Іуліанія (живопис)

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36

Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.

Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42

Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01

Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.

Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40

Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини