Чернігівщина на шляху повернення історичної правди
23 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв, в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман зустрілися з делегацією Українського інституту національної пам'яті на чолі з Володимиром В'ятровичем.
Сьогодні, як ніколи, важлива самоідентифікація українців. На цьому в.о голови облдержадміністрації Сергій Журман наголосив на зустрічі з делегацією Українського інститут національної пам’яті начолі з головою наукової установи Володимиром В’ятровичем.
Як зазначив Сергій Журман, Чернігівщина — край партизанської слави, у якому дуже важко викорінити радянські погляди на життя.
— Для нашого регіону важливо освіжити історичну пам'ять, відкрити очі на більшість подій. Це і політичні репресії, і часи голодомору. На жаль, яскравих, але, донедавна заангажованих, прикладів цього у нашій області більше, ніж достатньо, — зауважив в.о. голови облдержадміністрації.
Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та органів влади регіону з Українським інститутом національної пам’яті (далі – УІНП) розпочалася з квітня 2008 року, коли в регіон було призначено його представника.
За цей час було спільно реалізовано кілька масштабних проектів. Зокрема, створено експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», забезпеченно екскурсійне обслуговування відвідувачів, надається науково-консультативна допомога. До того ж, ця подія щорічно відзначається 29 січня.
Проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.
Розглядається проблематики участі України і, відповідно Чернігівщини, у Другій світовій війні. Запущено проект державної політики пам’яті щодо жертв Корюківської трагедії та всіх знищених нацистськими карателями населених пунктів разом із їхніми мешканцями. У рамках проекту видано 6 тематичних книг, вийшло кілька теле- і радіопередач та створено документальний фільм.
Спільно з представниками УІНП проведено десятки наукових і науково-просвітницьких заходів із усього спектру дат, подій національної пам’яті.
У планах — будівництво Меморіалу Корюківської трагедії, лобіювання відновлення державної політики національної пам’яті щодо Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка обірвалася з лютого 2010 року, а також продовження роботи у відзначенні Пам’яті Героїв Крут.
Приємним стало те, що Володимир В’ятрович відзначив Чернігівщину, як область, що одна із перших почала інтенсивну та плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Він зауважив, що і надалі сприятиме регіону у відродженні історичної свідомості.
У рамках візиту голови УІНП до нашої області відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Вигнання нацистських окупантів із України: пам’ять та уроки історії для сьогодення» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Також Володимир В’ятрович побував на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. Воно було присвячене презентації громадського проекту українських істориків — сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» та проблематиці формування та реалізації державної політики національної пам’яті, діяльності Українського інституту національної пам’яті.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.