Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 00:06:42

В Батурині зустрічали гостей та учасників ХІІІ Батуринських читань, присвячених 375-й річниці з дня народження І.С.Мазепи

18.06.2014   08:07Агенцiя

Традиційно читання організовані Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця», Чернігівським національним педагогічним університетом ім.Т.Г.Шевченка, Центром пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам‘яток історії та культури, Чернігівською обласною організацією Національної Спілки краєзнавців України.

Підготовка до читань тривала кілька місяців. Впродовж цього періоду оргкомітетом було прийнято і затверджено до участі у читаннях 51 доповідь та повідомлення. Географія учасників — найширша - від Рівного до Чугуєва.

У перший день конференції для учасників, які приїхали заздалегідь, традиційно приймаючою стороною було проведено екскурсії по об’єктах заповідника.
Пленарний день, 13 червня, розпочався реєстрацією учасників та гостей конференції у Батуринському Будинку культури. У фойє було розгорнуто виставки - «20-років «Гетьманській столиці» та виставка-продаж історичної літератури запрошених видавництв.

Гостей привітала генеральний директор Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. Вона подякувала присутнім за те, що не дивлячись на складну і тривожну обстановку в країні, вони знайшли можливість приїхати до Батурина і взяти участь у роботі читань.

До слів привітань приєдналися Сергій Зозуля,керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури подарував наукові збірники, газети «Ніжинська старовина».

Генеральний директор НАІЗ «Чернігів стародавній» Андрій Острянко приїхав також не з порожніми руками, з подарунками - книгами та сувенірами, директор Чернігівського історичного музею ім. В.Тарновського Сергій Лаєвський підтримав попередніх виступаючих і висловив готовність до подальшої співпраці із заповідником. Вчений секретар державного заповідника у Путивлі Надія Сторчака побажала плідної праці зібранню і подарувала збірник наукових праць свого закладу і збірку періодичного видання “Місто Ярославни”.

Модератором читань був, як завжди, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко.

У залі зібралося до 30 осіб науковців і гостей читань. За браком часу, слово було надано 15 присутнім дослідникам, доповіді яких були заявлені у програмі читань.

Більшість доповідей стосувалася постаті І.С.Мазепи, або його доби. Отже, ХІІІ Батуринські читання попри все відбулися, виконали поставлене завдання і внесли свою лепту у велику і благородну справу вивчення історії України, і, зокрема, Батурина.


Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини