Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:15:45

Віктор Моренець: "Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість"

04.06.2014   12:01Агенцiя

2-4 червня історик Віктор Моренець відвідав центральні районні бібліотеки та шкільні заклади на Талалаївщині, Срібнянщині, Сокиринщині, Козелещині та Бобровиччині, що на Чернігівщині. В рамках зустрічей Віктор Моренець дарував громадам свої книги про національно-визвольну боротьбу на південній Чернігівщині.

"Я відвідав кілька бібліотек, училищ та шкіл, де розмовляв з багатьма людьми. Мої твори основані на біографіях реальних людей, вояків та старшин. Це не вигадані персонажі, а прості українці, земляки та чиїсь родичі. Я хочу, щоб після моїх творів ми вбили совєтчину в своїх головах та народили українську свідомість", – прокоментував проведені зустрічі Віктор Моренець.

Дослідник зауважив, що за часів старої влади подібні зустрічі з колективом організувати було вкрай важко, а то й неможливо. Наприклад, в місті Прилуки, де свободівець Дмитро Барнаш здобув перемогу на виборах міського голови, Віктор Моренець нарешті матиме змогу презентувати свої видання у рідній школі.

Нагадаємо, що видання побачили світ завдяки фінансовій підтримці членів Чернігівської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" і депутатів-свободівців Руслана Марцінківа та Андрія Міщенко.

Презентовані видання:
"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.
"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького перевороту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
"Земля, полита кров'ю".У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.


Прес-служба Чернігівської обласної організації

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.