Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 вересня, 17:55:28

Бендеровець К.К. Гедройц, який уславився на Чернігівщині

07.04.2014   07:57Агенцiя

6 квітня 1872 року в містечку Бендери, що у Республіці Молдова (нині контролюється невизнаною Придністровською Молдовською Республікою) у родині військового лікаря Каетана Гедройца народився син, якого назвали Костянтином.

К.К. Гедройц

К.К. Гедройц

Слабкого на здоров’є хлопчика після смерті батька віддали на виховання до Київського кадетського корпуса. По завершенні навчання його направили до Михайлівського артилерійського училища. Проте, у 1892 році К.К. Гедройц полишає військову кар’єру і вступає до Петербурзького лісовий інституту. Закінчивши його у 1898 році, а згодом і Петербурзький університет, де посилено вивчав хімію та фізику працює у сільськогосподарській хімічній лабораторії міністерства землеробства.

Сферою наукових інтересів Костянтина Каетановича стають ґрунти, вірніше хімічні та фізичні процеси, які в них проходять. Досліджуючи це питання він бере участь в організації агрохімічного відділу створеної 1911 року Носівської сільськогосподарської дослідної станції. Саме з нею пов’язана наукова слава цього талановитого вченого.

Пропрацювавши консультантом на станції, К. Гедройц з 1922 року очолює її агрохімічний відділ. Результатом багаторічної наукової та практичної роботи стало вчення про ґрунтові коллоїди та їхню роль в утворенні ґрунту та його родючості. Він розробив класифікацію ґрунтів і методи хімічного аналізу. Багато часу приділяв поліпшенню розповсюджених на Чернігівщині солонцюватих і кислих ґрунтів.

За цю роботу Костянтин Каетанович був удостоєний Державної премії імені В.І. Леніна (1927 р.), отримав звання члена-кореспондента АН СРСР, а згодом і академіка. Помер К.К. Гедройц у Москві 1932 року.

Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського був підготовлений довідник “Чернігівці – лауреати державних премій”, в якому є нарис, присвячений видатному вченому ґрунтознавцю. Його пам’ять увічнена меморіальною дошкою на будівлі станції у селі Дослідне Носівського району.

Носівська селекційно-дослідна станція і сьогодні здійснює велику насінницьку роботу, випробуючи та створюючи нові сорти зернових. Велика заслуга в цій праці належить Костянтину Каетановичу Гедройцу – бендерівцю, що уславився саме на Чернігівщині.


Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини