Виставкова діяльність Національного заповідника "Чернігів стародавній" в лютому
Днями в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі) завершили роботу виставки картин талановитого українського художника Олександра Батенева та відомого краєзнавця і невтомного захисника старожитностей Андрія Карнабеда.

В експозиції Олександра Батенева, яка відкрилася 10 грудня 2013 року, було 40 картин. Вони виконані в різних техніках: акварель, гуаш, змішана техніка та графіка. Цікаво, що всі картини написані без попереднього олівцевого начерку, що надає їм, так би мовити, особливу свіжість і якщо хочете, прозорість.
У роботах художника можна побачити красу звичайних, на перший погляд, речей: букету квітів або глечика з компотом, цвітіння акації або морського прибою, зимового або весняного міста. Олександр Батенев наповнює свої картини позитивними емоціями та яскравими кольорами спілих яблук, ніжністю квітів, шелестом листя, прозорістю води, легкістю неба. Всі миті нашого життя, кожна з яких неповторна...
На початку грудня минулого року у виставковій залі Колегіуму було представлено і виставку художніх творів архітектора Андрія Карнабеда. Він багато уваги приділяв питанню збереженню пам’яток минулого, тож намагався увічнити їх на картинах, щоб ми й зараз могли помилуватись старовиною міста.
Чернігівці і гості міста вже звикли, що колектив Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» презентує кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля. Цього року у виставкових залах Колегіуму (на Валу) будуть представлені не менш цікаві експозиції. Зокрема, у лютому планується у рамках музейно-виставкового проекту «Тобі Україно!» презентувати експозицію приватних музеїв України: Музею історичного культурного надбання «Платар»; Блогодійного фонду «Пам’яті Сергія Платонова Платар»; Музею родини Шереметьєвих; Музею української ікони «Духовні скарби України».
У лютому також також відбудеться і відкриття виставки Петра Печорного, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Експозиція приурочена до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.
«Чернігів стародавній»
Останні новини Чернігівщини

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України 12:12
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік Катерининської церкви в Чернігові, проведено громадський захід на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисників і Захисниць України, Українського козацтва.

Житлові субсидії: що варто знати 11:53
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій.
Військове звання та дві «Золоті Зірки» посмертно: Володимир Зеленський відзначив трьох захисників 11:46
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському.
Вшанування пам’яті загиблих оборонців Чернігова на алеї Героїв 11:34
29 вересня у на центральній алеї біля Красної площі в Чернігові до Дня Захисників і Захисниць України відбулося відкриття виставки оборонцям Чернігова, які віддали своє життя з 24 лютого до початку квітня 2022 року, захищаючи північний форпост України.