Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 10:37:05

Багата історична спадщина Чернігівщини щороку поповнюється новими археологічними знахідками

15.01.2014   10:58Агенцiя

Там, де сікли мечі та свистіли стріли

Це результат роботи численних археологічних експедицій, які працюють на базі Інституту історії, етнології та правознавства ім. М. О. Лазаревського ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка,  а також Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Зокрема, в минулому археологічному сезоні стала більш зрозумілою будівельна історія давньоруського Спасо-Преображенського собору та Петропавлівської церкви з трапезною 1676 року на території Єлецького Свято-Успенського монастиря. Її дослідила експедиція, очолювана кандидатом  історичних наук, доцентом Оленою Черненко, котра займалася вивченням втрачених пам’яток архітектури міста над Десною.

У районі  Новгорода-Сіверського встановлено існування гірничодобувної провінції часів Київської Русі. Дуже пізнавальною виявилася також експедиція під керівництвом наукового співробітника Олександра Бондаря, науковці якої досліджували рештки забудови Х—ХІІІ  століття городища на території села Малий Листвен Ріпкинського району. Паралельно відбувався пошук Лиственської битви 1024 року між синами Володимира Великого Мстиславом Хоробрим та Ярославом Мудрим, результатом якої стало створення Чернігівського князівства.


Дослідження руїн Петропавлівської церкви допомогло встановити історію її будівництва. Фото надані Інститутом історії, етнології та правознавства

Досліджено залишки житлових, ремісничих та оборонних споруд, причальні конструкції з навісами для ремонту та стоянки човнів археологічного комплексу доби утворення Давньоруської держави — городища Х століття поблизу села Виповзів Козелецького району. Безцінним для історії є вивчення багатошарового поселення доби бронзи — середньовіччя у місті Чернігові та нові об’єкти забудови міста і заміської резиденції Івана Мазепи на Гончарівці поблизу Батурина.

Консультації в ході цієї великої дослідницької роботи надавали  науковці з Києва, Дніпропетровська, Санкт-Петербурга, Торонто, інших вітчизняних та закордонних наукових і освітніх установ. Під час обговорення підсумків польового археологічного сезону на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. М. О. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук, професор Олександр Коваленко зазначив, що напрацьовано дуже багато матеріалу для підготовки наукових та науково-популярних публікацій. Колекції знахідок поповнять зібрання музейних установ Чернігівщини.

Євдокія Тютюник, Урядовий кур’єр

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини