Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 14:51:54

Багата історична спадщина Чернігівщини щороку поповнюється новими археологічними знахідками

15.01.2014   10:58Агенцiя

Там, де сікли мечі та свистіли стріли

Це результат роботи численних археологічних експедицій, які працюють на базі Інституту історії, етнології та правознавства ім. М. О. Лазаревського ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка,  а також Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Зокрема, в минулому археологічному сезоні стала більш зрозумілою будівельна історія давньоруського Спасо-Преображенського собору та Петропавлівської церкви з трапезною 1676 року на території Єлецького Свято-Успенського монастиря. Її дослідила експедиція, очолювана кандидатом  історичних наук, доцентом Оленою Черненко, котра займалася вивченням втрачених пам’яток архітектури міста над Десною.

У районі  Новгорода-Сіверського встановлено існування гірничодобувної провінції часів Київської Русі. Дуже пізнавальною виявилася також експедиція під керівництвом наукового співробітника Олександра Бондаря, науковці якої досліджували рештки забудови Х—ХІІІ  століття городища на території села Малий Листвен Ріпкинського району. Паралельно відбувався пошук Лиственської битви 1024 року між синами Володимира Великого Мстиславом Хоробрим та Ярославом Мудрим, результатом якої стало створення Чернігівського князівства.


Дослідження руїн Петропавлівської церкви допомогло встановити історію її будівництва. Фото надані Інститутом історії, етнології та правознавства

Досліджено залишки житлових, ремісничих та оборонних споруд, причальні конструкції з навісами для ремонту та стоянки човнів археологічного комплексу доби утворення Давньоруської держави — городища Х століття поблизу села Виповзів Козелецького району. Безцінним для історії є вивчення багатошарового поселення доби бронзи — середньовіччя у місті Чернігові та нові об’єкти забудови міста і заміської резиденції Івана Мазепи на Гончарівці поблизу Батурина.

Консультації в ході цієї великої дослідницької роботи надавали  науковці з Києва, Дніпропетровська, Санкт-Петербурга, Торонто, інших вітчизняних та закордонних наукових і освітніх установ. Під час обговорення підсумків польового археологічного сезону на черговому засіданні прес-клубу «Ділове слово» директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. М. О. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук, професор Олександр Коваленко зазначив, що напрацьовано дуже багато матеріалу для підготовки наукових та науково-популярних публікацій. Колекції знахідок поповнять зібрання музейних установ Чернігівщини.

Євдокія Тютюник, Урядовий кур’єр

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини