До духовності через музейну педагогіку
Дуже цікаве й перспективне явище — музей у дитячому садку. Він містить великий потенціал для особистісного розвитку дошкільнят, розширює середовище існування дитини.

Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 32 «Веселка» є центром активного фізичного та духовного розвитку. Збагачуючи внутрішній світ дитини, педагогічний колектив закладу активно впроваджує в практику роботи засоби музейної педагогіки.
Так, у дитячому садку було створено краєзнавчий музей «Українська світлиця». В експозиції зібрано цінні музейні експонати, що характеризують побут Чернігівщини: гончарні вироби, старовинні меблі, предмети національного одягу й постільної білизни з українською вишивкою, характерною для нашого краю.
Саме музей здатний збагатити дитину враженнями від нових, незнайомих предметів, котрі вона ніколи не бачила, сприяє формуванню творчої особистості, дає змогу пробудити в дітях відчуття приналежності до свого роду, рідної землі, прагнення долучатися до збагачення культури українського народу, його історії, традицій.
Задля розширення уявлень дітей та наочного сприйняття отриманої інформації педагоги використовують сучасні комп’ютерні технології. Щоб поглибити й закріпити знання після відвідування музею, вихователі створюють умови, в яких діти могли б поділитися своїми враженнями усно або відобразити їх у малюнках, аплікаціях, інших художніх виробах. Педагоги формують у дітей уявлення про те, що таке музей, музейний експонат, хто такий екскурсовод, як слід поводитися в музеї, як зберігаються музейні експонати, чому їх треба охороняти.
Із неприхованою цікавістю діти слухають екскурс у минуле вихователя О.М. Денисенко про глиняний посуд «Звідки горщик до нас прийшов?», що супроводжується показом відеофільму про професію гончарів.
Неповторну атмосферу створює звучання кобзи та спів відомого земляка Василя Нечепи. Також у музеї проводять зустрічі з народними майстрами.
Педагогічний колектив робить усе, щоб у дитини виникла потреба долучатися до культури українського народу, історії нашого краю. Адже яке зерно ми посіємо в душі дітей у дошкільному віці, таке й проросте воно в майбутньому, впливаючи на формування характеру та самосвідомості особистості.
Людмила Бойко, вихователь-методист ДНЗ № 32
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.