Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 21:08:28

ІІ міжрегіональна конференція "Розумовські зустрічі" в Чернігові

30.11.2013   11:42

Конференція була спрямована на висвітлення питань майбутнього реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Науково-практична конференція ІІ «Розумовські зустрічі» відбулася 28 листопада в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю представників 6 областей України та низки провідних українських інституцій.

Конференція була спрямована на висвітлення питань майбутнього реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, проблемних питань запровадження нового законодавства про державну службу та змін до антикорупційного законодавства України, тощо.

«Інститут державної служби постійно трансформується. І такий формат «Зустрічей» дозволяє державним службовцям-практикам, представникам громадськості на науковому, експертному рівні висловити власну позицію щодо подальшого реформування державної служби», – зазначив на відкритті конференції директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван.

З вітальними словами до учасників конференції також звернулися українські науковці, доктори наук, професори: член Центральної виборчої комісії України, академік Національної академії правових наук України, член-кореспондент Національної академії наук України Олександр Копиленко; заступник директора Українського інституту національної пам’яті Володимир Кривошея, завідувач відділу Українського інституту національної пам’яті Лариса Буряк, завідувач кафедри менеджменту та державного управління Чернігівського національного технологічного університету Микола Бутко, професор кафедри гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, заслужений працівник народної освіти України Володимир Личковах, а також представники Київського офісу Інституту Кеннана, Інституту законодавства Верховної Ради України та ін.

В рамках «Розумовських зустрічей» було розкрито напрями співпраці Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні та центрів підвищення кваліфікації кадрів, висвітлено проблемні аспекти у процесі запровадження нового законодавства про державну службу, особливості формування та функціонування регіональних господарських комплексів в умовах владного реформування, проблеми перекладу актів європейського права, зроблено порівняльний аналіз світового та вітчизняного досвіду у сфері реформування органів влади та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та ін.

Зокрема, як наголосила перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню Олена Тертишна, «не може бути окремо взятої реформи. Місцеве самоврядування вже давно перебуває в контексті реформ та модернізаційних змін, що відбуваються в Україні». Вона навела основні позиції щодо концепції розвитку місцевого самоврядування, яка має забезпечити визначення перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, акцентувала увагу на завданнях розвитку місцевого самоврядування, визначених Президентом України В. Януковичем, зазначивши, що «модернізація системи місцевого самоврядування та управління регіонами – це питання, які стоять зараз на порядку денному».

Учасники конференції, а це науковці, освітяни, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування Луганська, Сум, Києва, Херсона, Донецька, Сімферополя мали можливість попрацювати як на пленарному засіданні так і в тематичних секціях, поділитися власним досвідом роботи та висловити певні рекомендації.

Крім суто державницьких засад реформування державної служби та місцевого самоврядування, вони звернули увагу і на економічний, культурологічний та інші аспекти процесу реформування. Низка учасників заходу долучилася до обговорення через веб-зв’язок.
 

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини