У Чернігові відкрилася виставка робіт Андрія Мордовця. ФОТОрепортаж
У виставковій залі національної спілки художників України в Чернігівській області з нагоди 95-ти річчя від дня народження Андрія Мордовця, відкрилась геніальна виставка художніх робіт.

Тут представлені його ранні роботи, які до сих пір автор не виставляв. На картинах зображений Чернігівський край, зачарована Десна, яку автор полюбив до нестями. Тут в основному натурні роботи: Повінь 53 року, 60 року, ранні пейзажі, портрети.
Разом з другом, Олександром Шкурко, вони приїхали до Чернігова і тут залишились на все життя. Разом вони зробили дуже багато для розвитку художнього мистецтва на Чернігівщині. Згуртували художників, організував студію, створили осередок. Навчали писати етюди, що таке відношення. Сам він писав рівно та красиво.
Це величезна ретроспективна виставка. Не зважаючи на те, що багато часу Андрій Микитович приділяв творчій роботі, багато часу він присвятив і музейній справі. Саме він у далекому 1959 році на сторінках обласної газети «Деснянська правда» вперше звернув увагу на те «що нема в Чернігові ще художнього відділу в музеї чи салону». І саме за його ініціативи в Чернігові при історичному музеї був створений спочатку художній відділ, а трохи пізніше – художній музей і Андрій Микитович був його частим відвідувачем. Завдяки такій творчій позиції у фондах обласного художнього музею є величезна кількість його художніх та графічних творів. Це чудова колекція етюдів 1950-х років. Велика колекція творів із західної України і найбільш цінна величезна добірка фронтових малюнків.
Це чудова виставка творів та уподобань автора не тільки міста, Чернігівщини, а й усієї України.
Пам'ять про художника продовжується у чудових творах. Андрій Мордовець був справжнім патріотом України. На виставці представлені етюди, пейзажі, тобто пленерні роботи. В нього багато різноманітних картин, портретів, жанрових робіт. Все своє життя він працював на натурі. Їздив по всім куточкам України, але найбільш за все дуже любив Чернігівщину. Він був гарним педагогом. Донька Тетяна та спілка художників організували виставку для широкого показу чернігівцям та гостям міста. Андрій Мордовець ще був сповнений сил та енергії, але трагічно загинув 13 грудня 2006 року. Його твори зберігаються в Чернігівському художньому, історичному музеях. Художньому музею м.Лебедин Сумської області та приватних художніх галереях.
Фоторепортаж та текст ВІКТОРА КОШМАЛА.
Останні новини Чернігівщини
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України 12:12
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік Катерининської церкви в Чернігові, проведено громадський захід на честь Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Захисників і Захисниць України, Українського козацтва.

Житлові субсидії: що варто знати 11:53
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій.
Військове звання та дві «Золоті Зірки» посмертно: Володимир Зеленський відзначив трьох захисників 11:46
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському.