Cезон інтерактивів розпочався у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського
В Чернігівському історичному музеї знову “заряджають пістолети” та “приймають у піонери”.

З початком нового навчального року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відновився сезон інтерактивних екскурсій. Ідея проведення цих заходів з’явилася у 2008 р., тоді створили “Дворянський кабінет”. Відтоді музей започаткував цілий цикл програм, метою яких є всебічне висвітлення певної історичної епохи не лише за допомогою цікавої і ґрунтовної розповіді, а й широке залучення предметів із колекції музею, історичних костюмів, музики, навіть ароматів. Відвідувачі, а це передусім студенти вищих та середніх навчальних закладів Чернігова, мають змогу увійти у відповідну епоху: приміряти фрак та краватку ХІХ ст., взяти в руки дуельну зброю або ж поставити свою першу ляпку, намагаючись писати гусячим пером.
Сезон відкрився у понеділок, коли до музею на захід “Тарас Шевченко і Чернігівщина” завітала група студентів Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ. Разом із музейниками вони поринули у часи подорожей Великого Кобзаря Україною, “відвідали”, населені пункти Чернігівщини, в яких побував Тарас Григорович, “погостювали” у Тарновських, Лизогубів, Кейкуатових, Репніних. Розповідь була наповнена маловідомими фактами з біографії Т. Шевченка, жартівливими цитатами з епістолярію, проілюстрована на екрані краєвидами, портретами, у тому числі й картинами Кобзаря. Особливий інтерес викликав період перебування Т. Шевченка у Чернігові. Аудиторії було цікаво дізнатися, що саме бачив Тарас Григорович у місті, де він зупинявся, чим займався і яке враження на молодого художника справило наше місто.
У вівторок музей відвідали студенти того ж вишу й перенеслися у “Далекі 50-ті”. Вони дізналися про повоєнний період в історії Чернігова, зокрема – відбудову майже вщент зруйнованого міста. Особлива увага надавалася побуту чернігівців. У чому ходили, що їли, як проводили свій вільний час, що взагалі було у моді шістдесят років тому – на всі ці запитання відвідувачі отримали відповіді від наукових співробітників музею. Молодь пройшла майстер-клас по зав’язуванню піонерського галстуку, відчула аромат парфумів 50-х років “Сирень” та “Красная Москва”, а дівчата приміряли модні капелюшки. Не оминули, звісно, увагою й історію молодіжного неформального руху – стиляг.
Не менш захопливою видалася й екскурсія у четвер. Студенти педагогічного факультету ЧНПУ на дві академічні години занурилися у ХІХ ст., відвідавши захід “З історії дуелі”. Не зважаючи на відсутність справжньої крові, відвідувачі з великим інтересом та захопленням дізнавалися про всі особливості дуельного ритуалу. Відтепер для них не секрет, що двісті років назад вважали за найбільшу образу, що треба було зробити чоловіку, коли його скривдила жінка і чим жіночі дуелі відрізнялися від чоловічих.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.