У Макошине відкрили пам’ятний знак Хоробору
Урочистості з нагоди 860-річчя заснування Макошине розпочалися з відкриття пам’ятного знаку Хоробору. Як відомо з історичних джерел, селище виникло на початку XVII століття там, де було стародавнє місто Хоробор, яке згадується вперше в літописі 1153 року.

У районі заводу «Сільгоспмаш» з’явилося поселення Городище, саме на тому місці і встановлено пам’ятний знак. Тут же посадили два кущі калини.
Далі урочистості продовжувалися біля обеліску Слави. Пошукова група школи на чолі з Михайлом Биндюком встановила імена ще десятьох жителів Макошине, які загинули смертю хоробрих на фронтах Великої Вітчизняної війни. Це – Федір Доля, Ігор Тадер, Іван Дмитренко, Михайло Дмитренко, Олексій Бусел, брати Борис, Кагус, Михайло, Семен Могилевські, Семен Ганзбург. Їхні імена викарбував на камені Ігор Кий.
Відкрити стелу випала честь ветеранам війни Тимофію Чернишу, Григорію Петрусенку та Василю Ярині. Отець Олександр відслужив заупокійну службу, а всі присутні вшанували убієнних хвилиною мовчання. До обеліска Слави учні поклали калинову гірлянду, гості свята – квіти, а потім пролунав військовий салют. На урочистостях були згадані поіменно усі 613 прізвищ макошинців, які не повернулися з Великої Вітчизняної.
У Будинку культури, де продовжилося святкування, присутні переглянули документальний фільм «Моє рідне Макошине». До речі, це була лише перша частина кінострічки, у якій відображено історичний шлях селища від появи Хоробору і до 1945 року. Матеріали до фільму збирали учні, жителі Макошине під керівництвом учителя Людмили Леонтієвої. А операторську зйомку і монтаж зробив Іван Шульга.
Голова районної ради Володимир Невжинський, начальник управління пенітенціарної служби в Чернігівській області Олександр Доробалюк, депутат обласної ради Петро Хомрач, заступник директора «Олстас-льон» Сергій Оліфіренко, міський голова Федір Фесюн та інші гості свята поділилися враженнями від перегляду фільму, привітали макошинців з ювілеєм селища, вручили пам’ятні сувеніри.
Голова районної ради Володимир Невжинський і селищний голова Валерій Кравцов нагородили найактивніших жителів селища почесними грамотами і подяками.
Макошинці впевнені, що з’явиться і друга частина кінострічки – про відбудову селища після війни і подальше становлення населеного пункту і його людей.
Цього пам’ятного дня макошинці святкували ще одну подію – 70-річчя визволення селища від фашистських загарбників. Було пошановано ветеранів.
Значна частина святкового концерту була присвячена темі Великої Вітчизняної. Як і завжди, своє мистецтво продемонстрували циркачі, вокалісти, солісти і танцюристи місцевого Будинку культури.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.