Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 07:49:26

Від поліцейського управління – до прокуратури

24.07.2013   15:56Агенцiя

Солідна мурована двоповерхова будівля на вулиці Шевченка, 2 гармонійно вписується у тутешній ансамбль старовинних будівель. З одного боку – будинок колишнього губернського земства (нині Чернігівська облдержадміністрація), з іншого – міська дума (нинішня будівля Нацбанку).

Нині у будинку на Шевченка, 2 розташувалася міська прокуратура, а от у другій половині XIXст. споруду займало Чернігівське поліцейське управляння. Сам же будинок спорудили у 1860 році. Розташовувався він навпроти Театрального скверу (сучасний сквер ім. Попудренка). Це була одна з двох поліцейських частин, які на той час існували у губернському Чернігові. Тут же розміщувалося управління поліцмейстера. Будинок іншої поліцейської частини, який знаходився в районі сучасної вулиці Пушкіна до нашого часу не зберігся.

25 грудня 1862 року в імперії розпочалася поліційна реформа. Були затверджені “Временные правила об устройстве полиции в городе и уездах губерний”. Пізніше цей документ поступово доповнювався новими нормами і фактично регулював діяльність поліції аж до 1917 року. Згідно “Правил”, у всіх губернських містах створювалися міські поліцейські управління. Таким чином, створювалася міська поліція, окрема і незалежна від повітової. Поліцмейстер та його помічник призначалися на посади губернатором. Місто ділилося на окремі відділки, які очолювали поліцейські пристави. Пристав мав у своєму розпорядженні помічника та двох-трьох розсильних. Також йому підпорядковувалися околоточні наглядачі та городові.

Що стосується контингенту чернігівської поліції, то як пише чернігівський краєзнавець Володимир Руденок, на початку ХХ ст. поліцейський гарнізон складався з поліцмейстера, його помічника, двох приставів, чотирьох їхніх помічників та 45-ти городових. Всі ці люди і мали підтримувати порядок у губернському центрі (населення на той час близько 32 тисяч жителів).

Обов’язки поліції на той час були досить широкими. Тодішні правоохоронці мали стежити за громадською безпекою та підтримувати в місті порядок, наглядали за режимом роботи “питейных заведений”, стежили за дотриманням містянами санітарних норм і благоустрою, співпрацювали з пожежною охороною, ну і, звичайно, займалися розслідуванням кримінальних злочинів.

У 1906 році кількість городових у Чернігові зросла до 67 осіб, а за два роки у місті створили розшукове відділення. Цікаво, що того ж року в місті створили навіть поліцейський оркестр.


Олена Терещенко, Громадська ініціатива “Збережи старий Чернігів”

http://saveoldchernihiv.org.ua/публікації/статті/31-від-поліцейського-управління-–-до-прокуратури.html

Останні новини Чернігівщини

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин

Операція «Мак-2021»: поліцейські ліквідували понад 300 наркомістких рослин 16:55

Під час обшуку в будинку та на присадибній ділянці у мешканки райцентру дільничні офіцери, патрульні та дізнавачі Новгород-Сіверського районного відділу поліції виявили 330 кущів культивованого маку.

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування

Тарифи на послуги теплопостачання встановлюватимуть органи місцевого самоврядування 16:37

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону, який умовно розпочнеться з 15 жовтня.

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік

На Чернігівщині у р. Дніпро потонув 66-річний чоловік 16:18

26 липня о 12:20 з р. Дніпро поблизу с. Неданчичі Любецької територіальної громади Чернігівського району особовим складом 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини з смт Ріпки піднято на поверхню тіло чоловіка, 1955 року народження, мешканця м. Суми, пошуки якого тривали майже три дні.

Викрито незаконне виробництво горілки

Викрито незаконне виробництво горілки 16:09

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 032 особи 16:02

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 липня в області щеплено першою та другою дозою 136 026 людей.