Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 травня, 01:21:08

20 років тому у вечірньому ефірі вийшла у світ перша програма Чернігівського обласного телебачення

01.12.2011   17:04Агенцiя

Майже кожен день нашого життя розпочинається з новин, репортажів, інтерв’ю, спортоглядів, прогнозів погоди, слів підтримки, які доносять до наших сердець працівники радіо, телебачення та зв’язку.

Щоденний обмін інформацією, новинами потрібен людям, як хліб, як повітря. І ми вже не можемо уявити наше існування та відпочинок без “ящика чудес” і радіо.

Батько чернігівського ТБ

20 років тому в нашій області, а саме 30 жовтня, у вечірньому ефірі Чернігова вийшла у світ перша програма місцевого телебачення. Яка це була знакова, історична подія для всіх жителів міста, а особливо для її творців! Це була справжня інформаційна перемога. Приємно, що до неї причетний і я, як спортивний оглядач. Але головним фундатором, татком обласного ТБ став Олександр Копиловський, який пригадує:

– Наприкінці 90-х років на Чернігівщині широкого розмаху набув показ у відеосалонах надзвичайно низького ґатунку фільмів та кліпів. А державного чи реґіонального телебачення, яке б заповнило інформаційний вакуум, не було, що підштовхнуло мене до ідеї створення власного ефірного ТБ, яке б сприяло розвитку культури та відпочинку. Якщо коротко, то втілити її в життя за достатньо жорсткої, консервативної і бюрократичної системи Радянського Союзу було надзвичайно важко. І ідеологічно, і технічно, і фінансово. Тим більше, що телетехнарів, відеоінженерів, тележурналістів в області не було. Наша матеріальна база починалася з невеличкої кімнати у підвальчику, а першим фоном для дикторів та ведучих стали звичайні двері. Але труднощі, зокрема й фінансові, не лякали, бо нас надихала дуже позитивна реакція глядачів. Водночас шукав подальші шляхи розвитку “блакитного екрана”. Завдяки спільним зусиллям з обласною радою зуміли створити комунальне підприємство “Чернігівську обласну телекомпанію”, яка з вересня 1996 року стала під прапори державної телерадіокомпанії. Я з вдячністю згадую роки становлення, піонерів ефіру, з якими творили неповторні сторінки власної історії.

Від студії до компанії “Сівер-центр”

А далі телеестафету перейняв талановитий журналіст і керівник Анатолій Тютюнник, нині генеральний директор Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-центр”, який у короткому інтерв’ю зазначив:

– Спочатку телевізійні програми поширювалися тільки на територію обласного центру та прилеглих районів. Завдяки спільним зусиллям вдалося створити виокремлену телевізійну мережу. Із 2007 року ми транслюємо свої програми на окремому внутрішньообласному каналі з покриттям близько 80% території Чернігівщини.

Сьогодні на озброєнні журналістів – стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням, що забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру.

Електронні ЗМІ нині інтенсивно розвиваються. А тому в облдержтелерадіокомпанії цілеспрямовано впроваджуємо цілодобове цифрове телевізійне мовлення, модернізуємо програмне наповнення каналу, який би за змістом і стилістикою відповідав суспільним потребам.

Щоб почула уся область

До ювілею наших телевізійників причетний і колектив Чернігівської філії Всеукраїнського концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Директор філії Валерій Телятніков зазначив:

– Наразі філія розповсюджує до 20-ти телевізійних програм загальнонаціональних та студій місцевого телебачення.

Ми об?єднуємо 11 радіотелевізійних об?єктів, на яких експлуатуються 47 телевізійних та 6 радіомовних передавачів, а також багатоствольні радіорелейні лінії загальною протяжністю понад чотириста кілометрів. Технічні засоби подачі та розповсюдження телевізійних та радіопрограм зосереджені на потужних радіотелевізійних передавальних станціях (Чернігів, Холми, Прилуки, Бахмач, Новгород-Сіверський), а також малопотужних станціях у Корюківці і Сосниці.

http://dponline.cn.ua/2011/12/01/20-років-тому-у-вечірньому-ефірі-вийшла/

Сергій Гайдук

Останні новини Чернігівщини

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима

Чоловіка засуджено за замах на умисне вбивство вітчима 14:01

За процесуального керівництва прокурора Чернігівської окружної прокуратури доведено вчинення суспільно-небезпечного діяння 32-річним місцевим мешканцем замаху на умисне вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст. 115 КК України).

У Чернігові вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та вклонилися перед всіма, хто боровся з нацизмом 13:59

В.о. міського голови Олександр Ломако, заступники міського голови, голова міської ради ветеранів Ірина Четвертак та громадськість, вшанували пам'ять всіх жертв Другої світової війни. Поклали квіти до пам'ятного знаку у сквері Магдебурзького права, а також стели загиблим в АТО/ООС.

 Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом

Як у поминальні дні дістатися до міських кладовищ громадським транспортом 13:56

До уваги мешканців Чернігова та гостей міста! Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку міської ради інформує про те, як можна доїхати до міських кладовищ (окрім «Яцево») у поминальні дні.

Городнянські поліцейські оперативно затримали зухвалого крадія 13:51

Поліцейські ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції впродовж кількох годин встановили та затримали зловмисника, який незаконно заволодів мотоциклом жителя одного з сіл Городнянської громади та в сусідньому селі викрав речі з обійстя іншої заявниці. Зловмисника затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років 10:47

Україна приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини