"Добрий лев" Олега Пінчука
Олег Пінчук родом із провінціального міста Дрогобич, що на Львівщині. В дитинстві він, як і багато інших дітлахів, ліпив пластелинових ведмедиків та глиняні човни. В наш час – це один із найвідоміших скульпторів України, автор скульптурного символу загальнонаціональної програми “Людина року” – “Прометей-престиж”.

Нині його виставка під назвою «Добрий лев» відкрилась в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”. Більше 20-ти робіт, а це вироби із бронзи – химерні фантастичні образи, представлені для чернігівських глядачів.
Поруч зі скульптурами Олега Пінчука — полотна Марії Примаченко. Її «Звірина серія» — явище унікальне і воно не має аналогів у вітчизняному мистецтві. Пінчук говорить, що багато чому вчився саме у Марії Олексіївни.
Футуристичні велетенські тварини та крихітні істоти з блискучими крильцями. Скульптури Олега Пінчука викликають як захоплення, так і нерозуміння, а от байдужих після відвідин його виставок не буває.
Він навчався у Києві та Женеві. Улюблений матеріал — бронза. Майстер вважає її більш чутливою ніж глина або дерево.
Коли вперше вдивляєшся в скульптурні роботи Пінчука, виникає безліч різноманітних відчуттів. Перед нами щось таке, чого в природі реально не може існувати, і в той же час відірвати очей від цих фантастичних створінь неможливо. Так завжди захоплює та зачаровує справжній талант.
Його часто називають авантюристом та провокатором. Однак так вважають лише ті, кому важко фантазувати та мріяти, робити висновки та сумніватися у собі. А от для автора робіт такі погляди на свою творчість є реальним доказом свого визнання.
Олег Пінчук розповідав, що коли йому було дуже важко, він хутко збирався і приїжджав до Чернігова. Старовинні християнські храми, мудрість та велич древнього міста зачаровували та заспокоювали.
Хтось засуджує майстра за його надмірну публічність, хтось захоплюється його менеджерським талантом. Факт залишається фактом: зараз Олег Пінчук — один з найпопулярніших скульпторів України. Він невтомно працює і саме це і є секретом його успіху. Тож для Чернігова виставка такого рівня є знаковою і її варто відвідати.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.