"Добрий лев" Олега Пінчука
Олег Пінчук родом із провінціального міста Дрогобич, що на Львівщині. В дитинстві він, як і багато інших дітлахів, ліпив пластелинових ведмедиків та глиняні човни. В наш час – це один із найвідоміших скульпторів України, автор скульптурного символу загальнонаціональної програми “Людина року” – “Прометей-престиж”.

Нині його виставка під назвою «Добрий лев» відкрилась в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній”. Більше 20-ти робіт, а це вироби із бронзи – химерні фантастичні образи, представлені для чернігівських глядачів.
Поруч зі скульптурами Олега Пінчука — полотна Марії Примаченко. Її «Звірина серія» — явище унікальне і воно не має аналогів у вітчизняному мистецтві. Пінчук говорить, що багато чому вчився саме у Марії Олексіївни.
Футуристичні велетенські тварини та крихітні істоти з блискучими крильцями. Скульптури Олега Пінчука викликають як захоплення, так і нерозуміння, а от байдужих після відвідин його виставок не буває.
Він навчався у Києві та Женеві. Улюблений матеріал — бронза. Майстер вважає її більш чутливою ніж глина або дерево.
Коли вперше вдивляєшся в скульптурні роботи Пінчука, виникає безліч різноманітних відчуттів. Перед нами щось таке, чого в природі реально не може існувати, і в той же час відірвати очей від цих фантастичних створінь неможливо. Так завжди захоплює та зачаровує справжній талант.
Його часто називають авантюристом та провокатором. Однак так вважають лише ті, кому важко фантазувати та мріяти, робити висновки та сумніватися у собі. А от для автора робіт такі погляди на свою творчість є реальним доказом свого визнання.
Олег Пінчук розповідав, що коли йому було дуже важко, він хутко збирався і приїжджав до Чернігова. Старовинні християнські храми, мудрість та велич древнього міста зачаровували та заспокоювали.
Хтось засуджує майстра за його надмірну публічність, хтось захоплюється його менеджерським талантом. Факт залишається фактом: зараз Олег Пінчук — один з найпопулярніших скульпторів України. Він невтомно працює і саме це і є секретом його успіху. Тож для Чернігова виставка такого рівня є знаковою і її варто відвідати.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.