Чи з’явиться в Чернігові свій музей “Пирогово”?
Чернігів поступово втрачає своє архітектурне обличчя.

У ХІХ – на поч. ХХ ст. будиночки з дивовижним дерев’яним різьбленням були своєрідною візитною карткою Чернігова. Нині їх стає менше. Отже, зникає неповторність міста, дух старовини…
За словами вченого секретаря Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Сергія Чернякова, у Чернігові тільки близько десяти дерев’яних будинків, прикрашених різьбленням, визнані історико-архітектурними пам’ятками, інші поступово втрачають своє обличчя, що ховається під сучасними оздоблювальними матеріалами. “Коли до нас приїздять іноземці, вони в захваті від наших дерев’яних мережив: фотографують їх на згадку, розпитують про символи, що на них зображені.
А ми, чернігівці, часто вже й не помічаємо дивовижну красу, що поруч із нами. У нашого сусіда Гомеля хочуть за старовинними фотографіями відтворити квартал дерев’яної архітектури. Ми ж не можемо зберегти те, що маємо”, – з болем говорить пан Черняков.
На думку його однодумців, які входять до ініціативної групи “Збережемо старий Чернігів”, на сьогодні є декілька шляхів збереження старовинних будівель. Найефективніший, але і найбільш дорогий – створення музею під відкритим небом на кшталт Національного музею народної архітектури і побуту Пирогово.
Інший, більш дешевий, – відкрити на базі старовинних будиночків за допомогою спонсорів декілька міні-музеїв. Наприклад, вже зараз, за словами Сергія Чернякова, один із меценатів – представник ресторанного бізнесу, висловив бажання розташувати на своїй території старовинний дерев’яний будиночок, який він хоче устаткувати предметами побуту та іншими експонатами XVIII–початку XX сторіч і створити міні-музей.
І таких людей, закоханих у рідне місто, його красу та історію, на переконання історика, у місті немало. Головне – до них достукатися та “заразити” своєю ідеєю. І найпростіший та найдешевший спосіб – переконати власників старовинних будинків дбати про свою власність та не калічити дерев’яну красу. Але чи дослухаються вони до цієї пропозиції…
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.