Відкрилася документально-ілюстративна експозиція присвячена жінкам в житті і творчості геніального поета – Т. Г. Шевченка
У великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеці імені В .Г. Короленка організована документально-ілюстративна експозиція присвячена жінкам в житті і творчості геніального поета – Т. Г. Шевченка.

Жiнка займає визначне мiсце не тiльки в суспiльному i полiтичному життi, але й в лiтературi. Однією з тем поетичних і художніх творів є трагічна доля жінки, яка відображена в поемах Т.Г.Шевченка “Причинна”, “Катерина”, “Тополя”, “Утоплена”, “Наймичка”, “Титарiвна”, “Княжна”, “Вiдьма”, “Сова”, “Русалка”, “Марiя”.
Окрiм наведених є ще цiлий ряд iнших творів поета, де жiнка являється важливою постаттю. Такi як: “Гайдамаки”, “Великий льох”, “Невольник”, “Сотник”, “Неофiти”, “Слепая”. Всі ці твори представлені на виставці.
Увагу читачів привертає література різних років, як дореволюційні видання так і сучасні: рідкісні примірники “Кобзаря”, видані в Санкт-Петербурзі (1898, 1908 рр.), ювілейне видання 1934 р., надруковане в Харкові, фототипне перевидання унікального позацензурного примірника 1840 р.
Будучи емоційною і чутливою натурою, Т.Шевченко, як і кожен поет, закохувався часто і водночас розчаровувався. Мрії про щасливе життя, шлюб, сім’ю і дітей так і залишилися мріями.
Історія зберегла імена жінок, які любили його і яких любив він. Їх було чимало, але зупинимося на улюблених жіночих постатях: першим сильним почуттям Тараса було його дитяче кохання до Оксани, наступною жінкою, була польська швачка Дзюня Гусіковська.
Закохується поет в заміжніх молодичок, серед яких були і Ганна Закревська, і Агата Ускова.
Наступними жінками, що займали місце в серці Кобзаря, були Варвара Рєпніна, свідченням глибокої симпатії до якої є подарований їй автопортрет поета. Останнім коханням поета була 19-річна дівчина Лукерія Полусмак, яка мала врятувати його від самотності. Але не склалося…Cправжня народна слава і жіноча любов прийшли до Тараса Шевченка тільки після його смерті. Користувачам бібліотеки радимо взяти до рук 3-й том повного зібрання творів – “Листування” (1929 р.), де подано не тільки Шевченкові листи, а й листи до нього від його численних пошановувачів.
Немає сумніву, що книги, представлені на виставці, стануть в пригоді багатьом користувачам, допоможуть трохи інакше поглянути на творчість Шевченка, дадуть поштовх самостійній думці і особистим висновкам.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.