Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 00:21:09

В Чернігові створено ініціативну групу "Збережемо старий Чернігів". Що далі?

15.02.2013   09:47

Про створення ініціативної групи повідомив під час прес-конференції учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

Зруйнована П’ятницька церква. 1943 р.; храм на початку ХХ століття

Зруйнована П’ятницька церква. 1943 р.; храм на початку ХХ століття

Обґрунтуванням створення цієї громадської ініціативи є, як наголошували ініціатори, те, що сучасний Чернігів поступово втрачає своє історичне обличчя. Саме тому небайдужі чернігівці, за прикладом громадських активістів у Львові та Києві, об'єдналися для збереження місцевої старовини.

Створення такої громадської ініціативи свідчить про те, що або місцеві органи влади не можуть зупинити будівельну вакханалію, або прикриваючись ідеєю збереження історичної спадщини ряд осіб переслідує певні власні цілі.

Ініціативна група згадала про досвід Києва та Львова. Але, якщо звернути увагу на ці міста, то можна побачити декілька напрямків роботи цих "ініціативних груп":
дійсно шанувальники старовини. Вони не можуть через державні установи вплинути на збереження історичної спадщини. Тоді виникає питання про роботу спеціалізованих держаних структур та різноманітних інспекцій і таких громадських організацій, які піклуються охороною історичних пам'яток.
- новий напрямок місцевих політичних активістів. Серед них багато представників партій-аутсайдерів, які починають заробляти політичні дивіденди "на історії і туристичному потенціалі".
- "радикально - рекетирський" напрямок. Мета представників цих груп "вибивати гроші" з будівельників, погрожуючи створювати їм перепони в будівництві нових об'єктів, і не тільки в історичній зоні.

Цікаво, що створення ініціативної групи "Збережемо старий Чернігів", до якої вже увійшло, як повідомили організатори, близько десяти осіб, також не відбувалося публічно. Не було інформації про попередні збори, не відомо, хто ще входить до цієї ініціативи та її місце зустрічей.

Якщо це ініціатива Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" - то так це і потрібно було подавати, щоб не виникало багато питань. Навіть календар, який дарували журналістам, було представлено, як перший продукт ініціативної групи, хоча на ньому саме реклама заповіднику. Анонсувалося також створення спеціального веб-сайту з реєстром пам'яток Чернігова.

Однією з перших справ, було заявлено на прес-конференції, буде захист від знищення дерев'яних будиночків, прикрашених різьбленням. "У ХІХ - на початку ХХ століття будиночки з дивовижним дерев'яним різьбленням були своєрідною візитівкою Чернігова. Нині їх стає все менше і менше", - констатував Сергій Черняков. Члени ініціативної групи "Збережемо старий Чернігів" вирішили створити паспорт вулиць приватного сектору із зазначенням найбільш цінних будинків та їхньої історії.

С.Черняков також зазначив, що одночасно з просвітницькою та інформаційною діяльністю ініціативна група виступатиме проти багатоповерхової забудови в історичній частині міста. Поки що ініціативна група налічує кілька десятків чернігівців, але активісти переконані, що небайдужих до історичної спадщини свого міста чернігівців значно більше.

 За словами організаторів Ініціатива відкрита для всіх. "Ми готові до співпраці із громадськими організаціями та політичними партіями заради однієї мети - зберегти старий Чернігів, його історію та культуру", - наголошував під час прес-конференції учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".

Побачимо, які саме напрямки виникнуть в нашому місті після розгортання діяльності цієї громадської ініціативи та її учасників.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 30 нових випадків COVID-19

Виявлено 30 нових випадків COVID-19 19:55

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 травня в області зафіксовано 30 нових випадків COVID-19.

Потужний аналоговий передавач перекрив

Потужний аналоговий передавач перекрив "білі плями" телевізійного покриття у прикордонні Чернігівщині 18:58

Після дворічної перерви на Чернігівщині відновлено аналогове мовлення телеканалу "UA: Перший" на прикордонні у північно-східній частині області.

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську

Про особливості проведення публічних закупівель говорили у Сновську 16:54

Застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі», складання річного плану закупівель, питання організації закупівельної діяльності замовника та роботи в електронній системі закупівель розглядалися під час виїзного навчання «Правові та практичні здійснення публічних закупівель», яке проходило у Сновську.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 84 особи 16:36

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, cтаном на 17 травня в області щеплено першою та другою дозою 22224 людей.

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон

У Носівській громаді відремонтують 400-метровий легкоатлетичний стадіон 15:04

Із сучасним станом спортивного об’єкту, який планується капітально відремонтувати в громаді в рамках програми Президента України «Велике будівництво», ознайомилася перша заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Бойко. З метою та завданнями проєкту, його доцільністю для життя громади її ознайомив Носівський міський голова Володимир Ігнатченко.