Звірі «вистрибують» з картин. ФОТО
Чернігівський обласний художній музей імені Г. Галагана запросив на… полювання

Виставка чернігівського архітектора Миколи Мазура
Справжньою естетичною насолодою для тих мисливців, котрі найкращими трофеями вважають цікаві світлини чи замальовки живої природи, а також для всіх, хто любить ліс і його мешканців, стала виставка чернігівського архітектора Миколи Мазура.
Його твори у стилі рельєфної художньої пластики поєднують у собі живопис і скульптуру, завдяки чому зображення об’ємні і нереально живі. На відміну від суто живописних полотен, світ яких манить, але не дає змоги доторкнутися, панорамне виокремлення деталей в роботах пана Миколи буквально вривається у життєвий простір глядача, розширюючи межі його сприйняття. Здавалося б, нічого надзвичайного — просто корінь чи гілка потягнулися за межі рамки, злегка виступили ріжки, пазуриста лапа чи зубаста «усмішка», але саме вони стають точками дотику двох світів. Хіба це не диво?
Онук майстра Толик переймається настроєм лісових мешканців
За словами директора художнього музею Ірини Ральченко, анімалістичний стиль (зображення тварин) дуже давній. Його розквіт припадає на ХVІІ століття. Багато художників зверталося до нього, і кожен у межах жанру намагався знайти щось своє. Ця виставка цікава тим, що чернігівський майстер знайшов свою авторську техніку.
Виставки робіт майстра проходили в багатьох містах України, в Польщі і Росії, його роботи зберігаються у колекціях Німеччини, Австрії, Великобританії. Нині дві його картини представлено у Варшавській національній галереї.
Улюбленою картиною відвідувачів виставки стали три кумедні коти
На запитання, як виникла ідея створення картин саме у такій манері, художник відповів, що вона йому… приснилася. Тож, підхопившись уранці, Микола Мазур змішав тирсу з клеєм ПВА і почав працювати. На тій першій картині квітують троянди, малювати які його ще в дитинстві навчила мама. А потім він, будучи мисливцем, закинув рушницю і почав фотографувати та замальовувати лісових мешканців. На картинах звірі, сповнені сумом, любов’ю, замріяністю, агресією. Є в доробку майстра й інші сюжети, переважно пейзажні. Вони так само сповнені глибиною, об’ємом і пластикою.
Безмір карпатських снігів
«А я теж уже дві картини зробив!» — похвалився Толик, 8-річний онучок Миколи Івановича, котрий на людному заході поводився по-дорослому розважливо. «Молодець! Якщо старатимешся і багато працюватимеш — колись і в тебе буде така виставка». А він відповів дуже серйозно: «Знаю!» І погладив своїх улюблених вовків, котрі як живі вслухаються у зимову тишу...
Тютюнник Євдокія, «Урядовий кур’єр»
(фото автора)
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.