Чернігівські музеї представили регіон на міжнародній конференції у Варшаві
Минулого тижня у Варшаві відбулася міжнародна конференція «Стійкість. Відновлення. Майбутнє: Культура у відновленні України», яка об’єднала 160 учасників з понад 10 країн. Серед них - представники урядів Польщі та Німеччини, дипломати, керівники провідних українських культурних інституцій, європейські музейники, дослідники.
Чернігівщину на конференції представили чотири музейні заклади: Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана, Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім», національні заповідники «Чернігів стародавній» та «Гетьманська столиця».
Упродовж двох днів під час виступів і панельних дискусій учасники говорили про культуру як інструмент стійкості, частину національної безпеки та важливу складову повернення українців додому.
Принагідно заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар повідомила про запуск Фонду культурної спадщини, який буде офіційно презентовано на Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі. Цей фонд відкритий для участі країн-партнерів і створений, щоб допомагати з реставрацією та облаштуванням укриттів для збереження музейних колекцій під час війни.
Микола Потураєв, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, згадав виїзне засідання Комітету на Чернігівщині та відвідини Ягідного і розповів, як культура підтримувала дух українців в нелюдських умовах.
Ще однією наскрізною темою конференції стала евакуація. Не секрет, що Польща та ще декілька країн, які межують з рф, нині готуються до переміщення найцінніших експонатів за кордон на випадок вторгнення росії.
Голова Комітету подякував європейській спільноті за підтримку та співпрацю, зокрема і в музейній галузі.
У дискусії про нові завдання музеїв узяв участь Юрій Ткач - директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.
«Українські культурні інституції сьогодні не лише споживають продукти, які пропонують європейські партнери: методологічні, освітні, технічні та організаційні, але й пропонують допомогу колегам з Європи - допомогу у питаннях, в яких, на жаль, нам довелося стати експертами, зокрема, це евакуація й діяльність в умовах постійних загроз. Ми змушені швидко адаптуватися: оновлювати підходи, розширювати співпрацю, шукати нові способи залучати відвідувачів та заробляти кошти, щоб зменшити навантаження на бюджет воєнного часу», – зазначив Юрій Ткач.
Подію організував Фонд OBMIN за підтримки урядів Польщі, Німеччини, Італії, а також численних європейських інституцій.
Департамент культури та туризму, національностей та релігій
Чернігівської обласної державної адміністрації
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.