Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 березня, 10:24:07

Перше засідання клубу «Краєзнавець» 2025 року: презентація книги Валентини Кузнєцової «Нариси історії євреїв Чернігова»

14.02.2025   11:48Агенцiя

11 лютого в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося перше цього року засідання клубу «Краєзнавець», де була презентована книга Валентини Кузнєцової «Нариси історії євреїв Чернігова».

З появою унікального видання, яке представляє цікаві сторінки історії євреїв Чернігівщини ХІХ–ХХ століть і в якому зібрано розповіді про долі понад 360 людей, чиї біографії стали частиною історії як нашої України, так і США, Ізраїлю, Великої Британії, Франції, привітали авторку, а також усіх присутніх, директор бібліотеки Юрій Соболь та директорка Чернігівського Благодійного єврейського фонду «Хесед Естер» Олена Сорокіна. Юрій Олексійович наголосив, що книга «Нариси історії євреїв Чернігова» може стати прикладом для представників інших національних меншин нашого краю, а пані Олена ознайомила з особами та установами, які сприяли появі презентованого видання. А ми принагідно ще раз красно дякуємо за подаровані найбільшим книгозбірням області примірники книги «Нариси історії євреїв Чернігова».
Авторка книги – чернігівська журналістка, краєзнавиця та екскурсоводка Валентина Кузнєцова, яка вже багато років живе в Ізраїлі і була з нами в онлайн-форматі, – представила своє дітище. Вона розповіла, як з’явилася ідея цього важливого і цікавого проєкту, як поступово накопичувався матеріал і як, урешті-решт, книга побачила світ.
В обговоренні презентованого видання взяли участь у режимі онлайн з Ізраїлю екс-голова правління Чернігівського обласного об’єднання єврейських громад та організацій, заслужений працівник культури України Семен Бельман і семенівський історик та краєзнавець Едуард Асмаковський, із Польщі – чернігівська музейниця Вікторія Мудрицька, а також наживо – доцентка кафедри всесвітньої історії Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, кандидатка історичних наук Ірина Еткіна; чернігівська екскурсоводка та громадська діячка Леся Федоренко; старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського Світлана Половнікова; історик і краєзнавиця Олена Ісаєнко та ін. Звучали щирі слова захоплення й подяки пані Валентині за її титанічну працю, за першу спробу зібрати разом інформацію про відомих, призабутих чи й зовсім невідомих поетів і художників, музикантів та підприємців, науковців і політиків, які життям та діяльністю пов’язані з Сіверщиною.
У залі демонструвалася книжково-ілюстративна виставка «Чернігівщина єврейська. Історія. Культура. Особистості», яку прокоментувала модераторка заходу – завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова.

За додатковою інформацією звертатися: Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства, тел. (098) 895-28-93 (viber/telegram)
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині росіяни вдарили авіабомбами по Семенівській громаді: поліція документує наслідки атаки 17:08

Сьогодні вдень російська армія вчергове атакувала прикордонну Семенівську громаду Новгород-Сіверського району. Внаслідок удару КАБами пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди мирних мешканців. Інформація про потерпілих не надходила.

Посилення ролі первинної ланки у виявленні та профілактиці захворювань 17:07

Як покращити якість надання первинної медичної допомоги – у конструктивному діалозі між представниками закладів охорони здоров’я Чернігівщини

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців 12:49

На сьогодні служба зайнятості пропонує 2 компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Одна з них за кожного такого співробітника (який отримав статус після 24 лютого 2022 року) гарантує щомісячну компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати, яка нині становить 8000 грн.

На Прилуччині внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція задокументувала наслідки 11:59

Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками одну з громад Прилуцького району. Внаслідок атаки було пошкоджено приватні будинки: вибиті вікна та пошкоджено дахи. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини