Митці та жителі Чернігова створили колекцію про війну, емоції та тварин
28 жовтня у приміщенні Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відбулася презентація мистецького проєкту «Український левик кобри не боїться» за підтримки Українського культурного фонду.
За невеликий проміжок часу, поки тривав проєкт, а це з серпня до жовтня цього року, відбулося двадцять майстер-класів з українських декоративних розписів та відкриті 4 виставки творів: у Чернігові, Дніпрі, Миколаєві та Вінниці, на яких представлені десять різновидів українських декоративних розписів та розписної кераміки, створених майстрами та учасниками майстер-класів.
Протягом місяця на початку проєкту 9 майстрів провели майстер-класи: Маріанна Ваценко та Тетяна Стадниченко з петриківського розпису, Ангеліна Пан та Яна Власенко-Бернацька з самчиківського та подільського розписів, Наталія Бойко – з київського, Світлана Філаткіна – з слобожанського, Світлана Махонько – з кримськотатарського, Тетяна Добровольська – з косівського, Світлана Бойкова-Калюжна – з таврійського.
Місцем їх проведення став ART Media Hub музею, зручний простір, обладнаний усім необхідним, який функціонує як частина укриття. То ж творчий процес не переривався на сигнали повітряних тривог. Таким чином це сприяло створенню позитивної атмосфери для спілкування, взаємодії і набуття практичного досвіду, пов’язаного з культурною спадщиною. Крім того, ініціатива сприяла об’єднанню територіальної громади довкола спільної культурної ідентичності з можливістю полегшення інтеграції до неї внутрішньо переміщених осіб.
Найкращі роботи, створені під час майстер-класів, були відібрані і долучені до тимчасового експонування у музеях Чернігова, Дніпра, Миколаєва, Вінниці. Їх можна побачити поряд з роботами 26 майстрів розпису з 10 областей України.
Ідеєю проєкту стала візуалізація історій про тварин у контексті війни з публічного простору. Оскільки саме образи тварин стали невід’ємною частиною публічних комунікацій, здатних формувати колективну свідомість, підтримувати моральний дух і сприяти мобілізації суспільства.
Образи, створені майстрами долученими до мистецького проєкту, акумулюють ідеї проєкту: опір окупанту, захист держави в умовах збройної агресії росії проти України, взаємодопомога і емпатія, військові злочини окупантів, пов’язані з тваринами та екоцид.
Цінним надбанням проєкту стали історії авторів, майстрів українських декоративних розписів, відображені у коментарях до творів. Ними доповнена як експозиція, так і каталог мистецького проєкту. Це оповіді у тому числі і про власний досвід війни. Тому вони є свідченням живої пам’яті, що зберігає індивідуальний і колективний досвід. Через ці розповіді глядачі отримують можливість зрозуміти не лише естетичну цінність творів, а й глибину емоцій, які їх супроводжують.
Результати проєкту, представлені у каталозі робіт, до якого увійшло понад 70 творів, створених майстрами та учасниками майстер-класів, будуть поширені у друкованому вигляді, а також каталог буде доступним онлайн для широкого загалу.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.