Зустріч із норвезьким миротворцем Стейнаром Бріном
22 вересня о 17.00 до Міжнародного дня миру в Інституті права та соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету (вул. Козацька, 1) відбудеться показ документального фільму «Возз’єднання: десять років після війни». Гостем показу і ведучим дискусії, яка відбудеться після перегляду фільму, стане один з авторів фільму, всесвітньо відомий миротворець, кількаразовий номінант Нобелівської премії миру Стейнар Брін.
Короткий синопсис фільму. Косово, 1999 рік. Серби та албанці живуть відокремлено, країна на межі війни. У цей час дві групи сміливих студентів з кожного боку вирішують вперше познайомитися та поспілкуватися зі своїми опонентами. За два тижні після цієї зустрічі почалося бомбардування Косова силами НАТО, і студенти втратили зв’язок одне з одним – аж доки не зустрілися знову за 10 років. Між ними так само помітні конфлікти, проте їхні ролі змінилися кардинально.
Цей фільм порушує багато питань щодо природи конфлікту, примирення, довіри та діалогу, які хвилюють українців сьогодні. Ми запрошуємо громадських активістів, представників мас-медіа та всіх, кого цікавить тема примирення в російсько-українській війні, переглянути та обговорити його.
Біографічна довідка. Стейнар Брін – норвезький фахівець із діалогу та примирення, старший радник Нансенського центру миру та діалогу, професор Нансенської академії в Ліллехаммері (Норвегія), номінант на Нобелівську премію миру 2009-2013 років. Протягом останніх 17 років розвивав діяльність Нансенських центрів діалогу на Балканах, зокрема організовуючи семінари та зустрічі із міжетнічного діалогу на Західних Балканах та в Норвегії. Стейнар Брін принципово провадить миротворчу діяльність лише безпосередньо через місцеві громади, не співпрацюючи з політиками або міжурядовими організаціями, оскільки вважає це необхідною умовою ефективного діалогу.
Запрошуємо прийти, якщо у вас є власна позиція щодо примирення на сході країни і ви готові її озвучити, а також якщо ви маєте відкриті запитання та шукаєте відповіді на них, якщо вас цікавить, як учасники кровопролитних зіткнень в інших країнах у новітній історії завершували свої війни та мінімізували їхні наслідки.
Показ організовує громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» у партнерстві з Нансенським центром миру та діалогу (Норвегія) та Чернігівським національним технологічним університетом.
Попередня реєстрація за посиланням: http://bit.ly/2cwgVav
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.