Презентація проекту: "Громадські дії на підтримку Криму та сходу України"
У жовтні 2014 року громадська спілка "Освітній дім прав людини в Чернігові" за сприяння Національного фонду на підтримку демократії розпочала реалізувати серію ініціатив, спрямованих на подолання негативних наслідків окупації Криму та збройного конфлікту на Донбасі. Кожен задум належить місцевим активістам, які і втілюють його на місцях.
Харків'яни об'єдналися в ініціативну групу, щоб запобігти розвиткові поствоєнного, так званого "афганського синдрому" в учасників АТО, а також для У звільненому Северодонецьку Луганської області реалізується одразу три ініціативи: перша з них - "Громадянський тролейбус" як пересувне довідкове бюро для втікачів з окупованої території. Автори ще одного проекту інформують жителів прифронтових міст і сіл про методи впливу на місцеву владу, здатні змусити її забезпечувати водопостачання (зокрема, за допомогою його резервних систем) у випадку збройного конфлікту. І нарешті, останній проект спрямований на медіа-освіту для студентів. В рамках "Молодіжної медіа-школи" молоді северодонеччани, зокрема майбутні та діючі журналісти, вчаться у новинах відрізняти факти від коментарів, а самі новини - від пропаганди і розпізнавати основні маніпулятивні технології у ЗМІ.
Війна надзвичайно загострила негативне упередження до ромської громади у Дзержинську Донецької області. Доходило до того, що під час артобстрілів ромів не пускали до бомбосховищ. Зараз у місті триває робота з соціальної адаптації та освіти національної меншини.
У Луцьку переселенці з Криму та Донбасу (а їх близько півтора тисяч) активно інтегруються до міської громади. Вони заснували адаптаційний центр, за допомогою якого намагаються спільно вирішити проблеми проживання, медичного обслуговування та працевлаштування. Зараз луцька громада переселенців готова поділитися власним досвідом, як не бути нахлібниками у новому домі.
Як громадськість на місцях може з гідністю відповісти на нові виклики, пов'язані з бойовими діями на Донбасі та великою кількістю переселенців? Сім різних відповідей на це питання ви почуєте під час презентації проекту "Громадські дії на підтримку Криму та сходу України".
Спікери: керівник проекту Володимир Щербаченко, координатори міні-проектів.
Після презентації передбачене неофіційне спілкування з активістами за фуршетом.
Презентація відбудеться о 12.00 у понеділок, 22 червня в Освітньому домі прав людини в Чернігові (пров. Луговий 1-Г, с. Количівка). Спільний виїзд об 11.30 від обласного музично-драматичного театру імені Шевченка.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.