Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 13:55:23

До Чернігова Козу водити!

10.01.2015   12:00Агенцiя

Народна поліська традиція «водити різдвяну козу» повертається в старовинний Чернігів. «Коза» – це новий зимовий фестиваль фольклорних колективів, який відбудеться в Чернігові – північній княжій столиці України.

«Коза» ходитиме, співатиме і танцюватиме в суботу, 10 січня, з 12.00 до 16.00 біля головної площі обласного центру на Алеї Героїв. Час обраний якраз напередодні Маланки та Святого Василя – одного з трьох обов’язкових різдвяних свят, шанованих українцями. Фестиваль відбудеться вже вдруге, і організатори запевняють, що він стане традиційним для Чернігова.

«Ця подія є продовженням “Зеленої сцени” в зимовий період новорічних свят, – зазначають організатори – Ми хочемо подивитись на українські колядки і щедрівки незамиленим, сучасним поглядом. Зробити їх не обов’язковим нудним елементом черги новорічних міських подій, а цікавим, живим і неординарним святом».

На чернігівській сцені виступатимуть:
- гурт «Варйон» (Київ)
- гурт «Рожаниця» (Київ)
- гурт «Стежка» (Харків)
- академічний хоровий колектив ім. Д. Бортнянського (Чернігів)
- акапельний гурт «Вітамін» (Чернігів) та інші колективи.
Ведучий свята – відомий в Україні фольклорист і музикант Валерій Гладунець.

Глядачі побачать старовинні обряди водіння Кози та вертепи, виступи фольклорних колективів, почують традиційний хоровий спів і сучасні варіації на новорічні й різдвяні теми. А ще буде гарячий запашний чай, глінтвейн, смачні святкові наїдки, козацький куліш, сувеніри від чернігівських майстрів, конкурси та багато приємних сюрпризів! Паралельно з основною сценою працюватиме дитячий обрядовий майданчик.

Головна мета свята – донести красу народних традицій до молоді, відтворити певну історичну справедливість і повернути стародавній звичай водіння кози у сучасний побут. Адже в чернігівських поліських землях цей звичай з давніх часів був обов’язковим подієвим елементом циклу новорічних свят. Цей стародавній звичай має глибоке історичне і фольклорне коріння і притаманний саме нашій місцині. Навіть у сучасній українській мові лишився широко вживаним вираз «водити козу» з контекстом ходіння чоловічих компаній від хати до хати. А ще є сподівання, що фестиваль «Коза» сприятиме ближчому знайомству з іншими регіонами. І люди в Києві, Черкасах, Гомелі питатимуть один одного: «А ви куди на зимові свята?» А ті у відповідь: «До Чернігова козу водити!»

Організатори зазначають:
Зараз як ніколи важливо показувати людям справжню, нешароварну українську культуру, її старовинні традиції і обряди. Наша музика, звичаї настільки глибоко і міцно сидять в усіх нас, що просто потрібно вивільнити ці знання, повернутися до свого, до рідного! Попереду новорічні та різдвяні свята – і що ж іще робити в цей час, як не водити козу, співати пісні та бажати один одному гарного здоров’я, миру, злагоди і затишку. Давайте разом зробимо дійсно домашнє, яскраве, веселе зимове свято у Чернігові! Тож вдягайтесь тепліше, захопіть бабусину яскраву хустину – і до нас на «Козу» із гарним настроєм!

Організацією фольклорного зимового свята «Коза» займається творча агенція «Че Студія» (проекти «Зелена сцена», Chernihiv Jazz Open) у співпраці з Чернігівським міським управлінням стратегічного розвитку і туризму. Головний партнер фестивалю – торгова марка «Чернігівське». Велика подяка за підтримку Костянтину Iванову, а також металосервісному центру «СТВ», таксі «Дарна», кафе «Варенична – Чернігівські страви», еспресо-бару «Чашка», ресторану «Хряк».

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини