Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 14:06:29

Мобінг: природа дискримінації на робочому місці

15.05.2024   12:02Агенцiя

Однією з дискримінаційних дій під час виконання трудових обов’язків є мобінг, простими словами – цькування. З поняттям мобінгу та як його розпізнати, розбираємося разом у матеріалі Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Українське законодавство визначає це явище як систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих чи групи працівників, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків. Це може проявлятися у формі психологічного та/або економічного тиску. Зокрема це може бути:
    створення щодо працівника напруженої, образливої, ба більше, ворожої атмосфери, що врешті змушує його недооцінювати себе як професіонала;
    необґрунтований нерівноцінний розподіл навантаження між фахівцями однакової кваліфікації;
    нерівна оплата за рівноцінну працю, виконану спеціалістами однакової кваліфікації тощо.
Якщо така ситуація наявна, для колективу можливі відповідні наслідки, а саме: погіршення загального мікроклімату в команді, репутаційні ризики та навіть втрата талановитих перспективних працівників. Хоча чи не найбільш «болючими» для компанії можуть стати судові позови з відповідними фінансовими витратами.
Важливо, що у разі вчинення мобінгу працівник має право звернутися з позовною заявою до суду щодо визнання фактів цькування та їх усунення.
Разом з тим, особа має право розірвати трудовий договір, а також на підставі рішення суду може розраховувати на відшкодування шкоди, заподіяної через мобінг  у розмірі витрат, які понесла під час лікування.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено до 5 років позбавлення волі чоловіка, який розбив голову співмешканці підсвічником. 12:03

Подія мала місце в одному з сіл Чернігівського району Ріпкинської селищної ради.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 липня по 8:00 17 липня 2024 року 10:29

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж, та 2 загибелі на водних об’єктах.

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 80 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 10:04

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

Чернігівські стрільчині вибороли низку нагород на чемпіонаті України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху 09:36

Вихованки Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Інна Афонченко та Анна Нагорна, вибороли низку нагород на чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху, що проходив у Києві з 10 до 16 липня.

З пішохідного мосту в Чернігові стрибнув чоловік: його вдалося врятувати 09:05

У Чернігові 16 липня чоловік стрибнув з пішохідного мосту. Його вдалося врятувати.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини