Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 12:53:44

Понад 11 тис. жителів Чернігівщини отримали безоплатні послуги з раннього виявлення раку за Програмою медичних гарантій

07.05.2024   09:25Агенцiя

З початку 2024 року 11 058 пацієнтів безоплатно зробили обстеження з ранньої діагностики новоутворень у лікарнях Чернігівської області.

До переліку досліджень з ранньої діагностики онкології входить: мамографія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія та колоноскопія. У 2024 році в державному бюджеті України передбачено понад 6,3 млрд грн на лікування онкозахворювань та понад 682 млн грн – на раннє виявлення.

“Рання діагностика новоутворень є пріоритетним напрямом у Програмі медичних гарантій. Вартість діагностики оплачує Національна служба здоров’я медичному закладу, який має відповідний договір. Щоб пройти обстеження, необхідно отримати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Мамографію та колоноскопію рекомендовано проходити регулярно пацієнтам у віці 40+. Гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія мають бути регулярними для пацієнтів від 50 років. Якщо ви маєте в сім’ї історію онкологічних захворювань, обов’язково повідомте про це свого сімейного лікаря. Якщо ви в групі ризику, лікар випише е-направлення”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Пацієнти, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря, можуть отримати послугу безоплатно за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Пройти дослідження безоплатно можна як в комунальних, так і в приватних медичних закладах, які мають договір з НСЗУ на відповідну послугу. У Чернігівській області за пакетом “Мамографія” договір з НСЗУ уклали 6 медичних закладів, за пакетом “Колоноскопія” – 19 закладів, за пакетом “Бронхоскопія” – 7, за пакетом “Гістероскопія” – 13, за пакетом “Езофагогастродуоденоскопія” – 24 та за пакетом “Цистоскопія” – 11 лікарень.

Перелік безоплатних послуг:

консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів;

аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);

власне дослідження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія чи езофагогастродуоденоскопія);

проведення біопсії (за необхідності);

місцева або загальна анестезія при проведенні гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;

надання заключення результатів ендоскопічних досліджень;

надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (в випадку взяття біопсії);

опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;

надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 1-3, 5-6, 11).

Знайти медичний заклад із договором НСЗУ можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”: https://cutt.ly/0eqITwGf. Перейдіть на карту надавачів медичної допомоги та наберіть необхідну назву пакету у фільтрі “Група послуг”. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор підкаже контакти найближчого закладу.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

 

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 80 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 10:04

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

Чернігівські стрільчині вибороли низку нагород на чемпіонаті України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху 09:36

Вихованки Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Інна Афонченко та Анна Нагорна, вибороли низку нагород на чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху, що проходив у Києві з 10 до 16 липня.

З пішохідного мосту в Чернігові стрибнув чоловік: його вдалося врятувати 09:05

У Чернігові 16 липня чоловік стрибнув з пішохідного мосту. Його вдалося врятувати.

Російські війська вдарили ракетою Х-59 по населеному пункту на Чернігівщині 08:40

Армія рф 16 липня ракетою завдала удар по селу Голінка Ніжинського району Чернігівської області.

17 липня: цей день в Україні і світі 08:31

ДЕНЬ 875 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 875 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини