Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 13:22:27

Аудитори Чернігівщини попереджали міську владу про можливі проблеми з перевезенням пасажирів

07.05.2024   09:12Агенцiя

В ході аудиту бюджету Чернігівської міської територіальної громади, завершеного в січні 2024 року, досліджувалось питання транспортного обслуговування населення, яке здійснювалося як комунальним, так і приватними підприємствами.

Це питання не залишилося без уваги аудиторів відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України «Про критичну інфраструктуру», де стверджується, що транспортне забезпечення належить до життєво важливих функцій та послуг, порушення яких призводить до негативних наслідків для національної безпеки України.
Було встановлено, що перевезення населення громади автобусними маршрутами здійснювалося приватними перевізниками, які отримували кошти з місцевого бюджету в рамках виконання Програми громадського транспорту загального користування м. Чернігова на 2022-2024 роки, затвердженої рішенням міської ради від 25.11.2021 року № 13/VIII-2 (далі – Програма).
При дослідженні виконання Програми аудитори з’ясували відсутність об'єктивно-рівноцінних умов для всіх учасників на ринку пасажироперевезень. При наявності у КП «Чернігівське тролейбусне управління» автотранспортного парку, що належить Чернігівській міській територіальній громаді, кошти на виконання Програми надавалися лише приватним перевізникам.
Крім того встановлено використання приватними перевізниками неліцензійних транспортних засобів на маршрутах загального користування м. Чернігова. А це порушує норми чинного законодавства України та створює загрози для життя та здоров'я пасажирів.
Подіями, які сталися у Чернігові 2 травня 2024 року, коли приватні перевізники відмовилися вийти на маршрути, підтверджено відсутність сталого функціонування та розвитку транспорту міської територіальної громади, про що було раніше зазначено в аудиторському звіті. Адже ще в січні аудитори попереджали: якщо не оновлювати комунальний транспортний парк, а розвивати лише приватних перевізників, то в майбутньому можливе часткове або повне зупинення руху громадського транспорту.

Пресслужба Управління Північного офісу
 Держаудитслужби в Чернігівській області
 

 

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 80 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 10:04

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

Чернігівські стрільчині вибороли низку нагород на чемпіонаті України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху 09:36

Вихованки Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Інна Афонченко та Анна Нагорна, вибороли низку нагород на чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху, що проходив у Києві з 10 до 16 липня.

З пішохідного мосту в Чернігові стрибнув чоловік: його вдалося врятувати 09:05

У Чернігові 16 липня чоловік стрибнув з пішохідного мосту. Його вдалося врятувати.

Російські війська вдарили ракетою Х-59 по населеному пункту на Чернігівщині 08:40

Армія рф 16 липня ракетою завдала удар по селу Голінка Ніжинського району Чернігівської області.

17 липня: цей день в Україні і світі 08:31

ДЕНЬ 875 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 875 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини