Чернігівщина на розвиток професійної освіти отримає від держави близько 22 млн грн
Цьогоріч чотири заклади професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівської області беруть участь у державній програмі з оновлення майстерень – створення на базі профтехів навчально-практичних центрів (далі – НПЦ).
Зокрема, у Ніжинському професійному аграрному ліцеї планують відкрити НПЦ аграрних технологій «АгроПростір», у Чернігівському вищому професійному училищі – НПЦ з обробки металів, у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства – НПЦ «Інноваційні технології – нова концепція сучасного лісівництва», а також у Чернігівському професійному будівельному ліцеї – НПЦ меблевих технологій.

На втілення ініціатив область отримає близько 22 мільйонів гривень.
«Це – інвестиція в найближче майбутнє. Якісні робітничі кадри і до повномасштабного вторгнення були дуже цінні, а в час відбудови і поготів», – прокоментував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Як розповів начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика, створення таких центрів дозволить закладам освіти здійснювати підготовку робітничого потенціалу за актуальними для регіону та держави професіями, пройти перенавчання або підвищити кваліфікацію вже наявним робітникам.
Відбір закладів освіти на створення НПЦ здійснювало Міністерство освіти і науки України.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації.
На фото – Сновське вище професійне училище лісового господарства
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.