Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 11:38:11

Ремонт каналізаційного колектору на Масанах здійснять у травні

06.05.2024   11:19Агенцiя

В суботу, 27 квітня, на ділянці вуличного каналізаційного колектору діаметром 600 мм по вулиці Незалежності,42, було виявлено декілька просідань асфальтобетонного покриття, що свідчить про порушення цілісності та герметичності трубопроводу який проходить у зазначеному місці.

Колектор збудований у 1997 році із залізобетонних труб. Через нього відводяться стоки від 14 багатоповерхових будинків в районі Масани.

 Для обстеження стану каналізаційного колектору в місто Чернігів було запрошено фахівців КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» з міста Суми. Саме на цьому підприємстві є телеметрична лабораторія,  яка дозволяє оглянути стан каналізаційних мереж зсередини. Дана лабораторія була поставлена два роки тому в рамках програми міжнародної допомоги Україні.

 ДОВІДКА: Аналогічна лабораторія, але для водопровідних мереж, за тією ж програмою підтримки України одночасно була передана і КП «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ». Враховуючи значну вартість лабораторій, передбачалося, що фахівці з міста Суми та міста Чернігова будуть надавати допомогу в діагностиці каналізаційних та водопровідних мереж водоканалам зі всієї України. Наразі ця програма – в дії.

Відповідно до попередніх домовленостей, 1-го травня фахівці КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» (м. Суми) дослідили стан каналізаційного колектору, збудованого в районі Масанів у 1997 році. За результатами телеметричного дослідження було встановлено, що відбулася розгерметизація каналізаційного колектору на декількох ділянках. Колектор збудовано із залізобетонних розтрубних труб, які під впливом ґрунтових вод в зазначеному районі міста частково розкарбувалися. Саме через попадання води ззовні і відбувається вимивання піску в колектор, що призвело до утворення провалів на асфальтобетонному покритті тротуарів та дороги. Для усунення аварійності колектору його потрібно знов зробити герметичним.

Враховуючи той факт, що глибина залягання колектору складає 6 м, для проведення ремонтних робіт потрібен котлован шириною до 10 м. Але це, практично, неможливо через те, що на відстані 3 м від стінки колектору знаходиться магазин продовольчих та непродовольчих товарів. Взагалі, проводити такі роботи в густонаселеному районі міста доволі складно, через певні обмеження  для населення району, пов'язані з безпекою проведення робіт.

За таких обставин, найбільш прийнятним методом ремонту аварійного колектору є метод санації гнучким полімерним рукавом. В Україні є декілька підприємств, які мають практичний досвід виконання таких робіт та відповідне спеціалізоване обладнання.

Фрагменти телеінспекції каналізаційного колектору

В ході обміну досвідом між водопровідно-каналізаційними господарствами України, комунальне підприємство «ЧЕРНІВЦІВОДОКАНАЛ» повідомляло, що раніше виконувало роботи з відновлення каналізації методом санації гнучким полімерним рукавом із залученням підрядної організації ТОВ «АВТО-М», місто Запоріжжя.

Для припинення руйнації асфальтобетонного покриття, недопущення припинення водопостачання великого району в місті Чернігові та повноцінного відновлення роботи каналізаційного колектору, роботи по його ремонту потрібно виконувати терміново.

Враховуючи специфіку санації каналізаційного колектору та потребу в спеціалізованому технологічному обладнанні, на технічній раді КП «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» було прийнято рішення щодо звернення до ТОВ «АВТО-М» (місто Запоріжжя) для розгляду можливості виконання відновлювальних робіт зазначеним вищим методом та подальшим укладанням прямого договору.

Інформація щодо термінів виконання робіт по ремонту каналізаційного колектору в районі Масанів буде відома вже наступного тижня. Наразі КП «ЧЕРНІГІВВОДОКАНАЛ» здійснює контроль за станом колектору та готує узгодження проведення робіт з представниками служб, чи мережі проходять в зазначеному районі міста.

Останні новини Чернігівщини

Отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом платникам стало значно простіше 09:57

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що органи ДПС України постійно працюють над удосконаленням процесів обліку платежів та сервісів, які дозволяють платникам зручно користуватися такими процесами за допомогою засобів ІКС «Електронний кабінет платника».

Чернігівські поліцейські протягом кількох годин розшукали та повернули додому двох зниклих дітей 09:26

За позаминулу добу з інтервалом в годину до поліції надійшли повідомлення про зникнення безвісти двох неповнолітніх дівчат різного віку.

18 липня: цей день в Україні і світі 11:21

ДЕНЬ 876 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 876 RUSSIAN AGRESSION

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини