Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 грудня, 10:54:53

У Деснянській громаді литовці планують побудувати школу-бомбосховище

02.05.2024   15:16Агенцiя

Литовська Республіка виділяє кошти на будівництво великих шкіл-бомбосховищ у шести областях України (по одній в кожному регіоні). Зокрема, на Чернігівщині обрано локацію Деснянського ліцею, на території якого й буде розміщено таке укриття.

Орієнтовна вартість безпосередніх робіт та розробки проєктно-кошторисної документації складе 2,6 мільйона євро. Наразі вже підписано відповідний меморандум між Деснянською громадою та Литовською Республікою.

    «І це – будівництво «з нуля», в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. Серед іншого, безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями», – зазначив в інтерв'ю «Укрінформу» керівник литовських програм «Co-create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс.

За словами Артураса Жарновскіса, за інших умов такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час.

Будівництво планують закінчити цього року.

    "Ми запропонували МОНУ на розгляд 5 закладів освіти, які потребували будівництва укриття. Міністерство, провівши виїзні зустрічі, визначило Деснянський ліцей як такий, що найбільше відповідає вимогам донорів. У ньому навчається 656 учнів у змішаній формі. Будівництво укриття дасть змогу організувати освітній процес очно. Водночас сховищем користуватимуться вихованці дошкільного навчального закладу, що знаходиться в приміщенні ліцею", – прокоментував начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

Крім Чернігівської області, проєкт реалізується на Миколаївщині, Одещині, Запоріжжі та Сумщині (шоста – ще розглядається, можливо, Харківщина).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини