«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного
19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».
19 серпня 2023 року над драмтеатром у центрі Чернігова вибухнув російський «Іскандер». В закладі проходила зустріч військових і виробників дронів. Внаслідок ракетної атаки загинули 7 людей, ще 214 отримали травми.
Як відбувалася ця зустріч, хто її погоджував, хто міг надати ворогу інформацію про неї, хто з російських командирів міг віддати наказ про атаку, який конкретно російський підрозділ міг її втілити? Відповіді на ці питання шукала команда проєкту. Журналісти розбиралися в тому, що трапилось, заглиблюючись у дрібниці й документи, а також поспілкувався з командирами трьох російських ракетних бригад, які можуть бути відповідальними за удар по драмтеатру. Над документальним проєктом спільно працювали команди департаменту розслідувань Суспільного та Суспільне Чернігів.
Автор фільму «Трагедія в Драмі» Андрій Тіток розповідає, як створювався проєкт:
«Ця історія — це мій особистий біль. Я не втратив там нікого з рідних, але був біля драмтеатру невдовзі після удару та бачив загиблих. Десь за пару тижнів після того, як вщух потік новин щодо цієї трагедії, я почав обговорювати з шеф-редакторкою Аллою Скорик можливість розповісти більше, ніж у новинах. Було дуже багато питань без відповідей, на яких спекулювали певні діячі, тож мені хотілося внести ясність.
Цей фільм — спільна робота з колегами із департаменту розслідувань Суспільного. Це виключно позитивний досвід, який багато чого мене навчив. У цьому велика заслуга Інни Білецької, Алли Садовник, режисера Владислава Васильченка. Ми дуже багато обговорювали сценарій, доопрацьовували його. Інна й Алла допомогли мені розібратися з організацією заходу у драмтеатрі. Робота тривала чотири місяці. Як на мене, ми змогли настільки розібрати цю історію на молекули, наскільки це можливо. Найголовніше, на мою думку, що ми змогли зробити — окреслити винних і відповідальних. Винні — це виключно представники збройних сил росії».
Проблематику документального проєкту «Трагедія в Драмі» коментує шеф-редакторка редакції розслідувань Суспільного Інна Білецька:
«Ракетний удар по драмтеатру у Чернігові, попри щоденні численні атаки росіян на різні українські міста, набув великого резонансу. Виправдовуватись довелося і владі, і волонтерам. І ті й інші, безперечно, відповідальні за проведення військового заходу у центрі міста. Та чи можна вважати їх винними? У розслідуванні його автори доводять, що росіяни навмисне спланували атаку таким чином, щоб вразити не військову ціль, якою могла б вважатися закрита зустріч виробників дронів та військових, а якомога більшу кількість цивільних. Це ґрунтовне кількамісячне дослідження жахливої трагедії, яке, окрім іншого, порушує питання необхідності розробки Україною нових безпекових алгоритмів», — каже Інна Білецька.
Невдовзі фільм-розслідування «Трагедія в Драмі» побачать і телеглядачі Суспільного. Телевізійна прем’єра запланована на 30 квітня.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.