Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 травня, 10:59:51

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану

15.04.2024   17:11Агенцiя

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Так, у лютому 2022 року прокуратура виявила, що частина земель парку незаконно передана службовими особами районної державної адміністрації у приватну власність фізичних осіб та юридичної особи для ведення садівництва. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Земельні ділянки відносились до земель державної власності для лісогосподарського призначення в межах об’єкта природно-заповідного фонду, тому розпорядження районної державної адміністрації було прийняте всупереч п. п. г, ґ ч. 4 ст. 84, ст.ст.43-46, ч. 2 ст. 56 Земельного кодексу України.
Виділення земельних ділянок у власність та подальшого використання її для ведення садівництва передбачає за собою подальше розорювання земель, що призведе до знищення багатого флористичного складу земель, у тому числі видів рослин, занесених до Червоної книги України; зменшення рідкісних і зникаючих видів тварин, що охороняються на різних рівнях; перешкодить ефективному розвитку туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності заповідного комплексу.
У зв’язку з чим, Козелецька окружна прокуратура звернулась до суду із позовами, в яких вимагала повернути державі незаконно передані у власність земельні ділянки площею по 0,12 га, що знаходяться в лісовому масиві на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» та скасувати державну реєстрацію прав на незаконно виділені земельні ділянки.
Козелецький районний суд Чернігівської області погодився з доводами прокурора та в повному обсязі задовольнив вже 4 таких позови про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельними ділянками, наданими в межах РЛП "Міжрічинський", шляхом скасування рішень про державну реєстрацію прав на них за громадянами, та зобов’язав повернути земельні ділянки на користь держави.

 

  Козелецька окружна прокуратура
 

Останні новини Чернігівщини

Підтримка міжнародних партнерів України суттєва і лише набирає масштабу, – Володимир Кучма 11:26

Наразі Підтримка міжнародних партнерів України є дуже суттєвою. І вона набирає лише більшого масштабу. Такої думки голова Всеукраїнської асоціації громад Володимир Кучма.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:22

Протягом минулої доби зареєстровано 7 пожеж.

Компенсація від «єВідновлення» на самостійну відбудову: на що необхідно звернути увагу 10:07

Оскільки цей механізм програми запрацював тільки цього року, деякі громадяни ще мають труднощі із оформленням такого виду виплат. Тим часом, на Чернігівщині вже задоволено 39 заяв за цим видом компенсації майже на 80 млн гривень.

Олександр Ломако виступив перед депутатами Київради з проханням фінансово підтримати роботи з розбудови фортифікаційних споруд довкола Чернігова 08:32

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако сьогодні, 16 травня, взяв участь у ІII сесії Київської міської ради ІХ скликання, під час якої звернувся до депутатського корпусу стосовно підтримки нашого міста у частині зміцнення довкола нього існуючих фортифікаційних споруд та будівництва нових.

Сесія Чернігівської обласної ради – понад 50 важливих рішень для життєдіяльності області 08:30

Вчора, 16 травня, відбулося пленарне засідання вісімнадцятої сесії обласної ради. До роботи долучився начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус, його заступники, керівники профільних структурних підрозділів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини