Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 липня, 13:51:44

Чернігівська область. Як отримати медичну допомогу при пологах

09.04.2024   07:51Агенцiя

Медична допомога при пологах в Україні є безоплатною, за послуги медзакладам сплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У 2024 році в Україні 258 лікарень уклали договори з НСЗУ на надання послуги за пакетом “Медична допомога при пологах”.

“Торік медзаклади Чернігівщини прийняли 3835 пологів. Важливо, щоб кожна з жінок, а також новонароджені, отримали кваліфіковану, якісну меддопомогу. У Чернігівській області 7 медзакладів мають договір із Національною службою здоров’я на надання послуг при пологах на загальну суму 54 млн 493 тис. грн. За пологи лікарня отримує 15 137 грн, за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тис. грн. Програма медичних гарантій (ПМГ) покриває неускладнені та ускладнені види пологів, а також плановий та ургентний кесарів розтин”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
У випадку, коли новонародженій дитині потрібна інтенсивна терапія, заходи з первинної реанімації та стабілізації стану, така допомога також входить у безоплатний пакет. Для складних неонатальних випадків передбачений окремий пакет допомоги.

 Вагітна може обрати пологовий будинок серед закладів, які уклали договір з НСЗУ. Важливо, що пацієнтка може обирати пологовий будинок, а не лікаря. Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою, особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами ПМГ.

 Місце реєстрації та фактичного проживання вагітної не мають значення. Для отримання послуги електронне направлення лікуючого лікаря не є обов’язковим, адже підставами для її надання є, в тому числі й доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, самозвернення.

“Породілля, у тому числі внутрішньо переміщені особи, люди з постраждалих громад обирають пологовий будинок, не зважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання. Програма медичних гарантій працює на всю країну, пацієнти можуть обирати будь-який заклад, який має договір з Національною службою здоров’я України”, – підкреслила Вікторія Мілютіна.

Безоплатні послуги в межах пакета “Медична допомога при пологах”

медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою

партнерські пологи

ведення неускладнених та ускладнених пологів

проведення ургентного або планового кесаревого розтину

анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та акушерських процедур;

лабораторні та інструментальні дослідження 24/7

консультування лікарями інших спеціальностей

забір зразків крові у новонароджених для скринінгу вродженого гіпотиреозу, муковісцидозу, адреногенітального синдрому та інших захворювань у період з 48 до 72 годин після народження та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених

пульсоксиметричний скринінг критичних вроджених вад серця, оцінювання слуху в новонароджених

вакцинація немовля згідно з календарем профілактичних щеплень

консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції

надання психологічної підтримки

надання комплексної електронної послуги «Е-малятко»

харчування в умовах стаціонару.

 
Як знайти заклади, що надають допомогу при пологах за ПМГ

У Чернігівській області 7 лікарень надають послуги за пакетом “Медична допомога при пологах”, 2 заклади – у Чернігові (КП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради, Чернігівська центральна районна лікарня), а також по одному – у Бобровиці, Корюківці, Ніжині, Новгороді-Сіверському, Прилуках.

Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт-центру НСЗУ 16-77. Лікарні можна знайти на дашборді НСЗУ у розділі “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”

https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts

 

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакета “Медична допомога при пологах” можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 26).

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 80 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 10:04

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

Чернігівські стрільчині вибороли низку нагород на чемпіонаті України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху 09:36

Вихованки Чернігівської обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Інна Афонченко та Анна Нагорна, вибороли низку нагород на чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб з порушеннями слуху, що проходив у Києві з 10 до 16 липня.

З пішохідного мосту в Чернігові стрибнув чоловік: його вдалося врятувати 09:05

У Чернігові 16 липня чоловік стрибнув з пішохідного мосту. Його вдалося врятувати.

Російські війська вдарили ракетою Х-59 по населеному пункту на Чернігівщині 08:40

Армія рф 16 липня ракетою завдала удар по селу Голінка Ніжинського району Чернігівської області.

17 липня: цей день в Україні і світі 08:31

ДЕНЬ 875 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 875 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини