Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 12:22:15

АТ «ОТКЕ»: Опалювальний сезон 2023-2024рр. у цифрах і фактах

09.04.2024   07:49Агенцiя

Опалювальний період у Чернігові завершився 29 березня, в решті громад 1 квітня. У Новгороді-Сіверському, Семенівці, Ріпках, та Бахмачі, за рішенням органів місцевої влади, подача теплоносія припинять лише 8 квітня. За індивідуальними заявками тепло подається до трьох стаціонарних лікувальних закладів у Чернігові.

В цьому опалювальному періоді на 40% скоротилася кількість аварійних пошкоджень на мережах, в порівнянні з попереднім.
«Помітно скоротилася кількість аварійних розкопок на мережах, цього сезону їх було 18, це на 25% менше ніж торік. Завдяки ретельній підготовці, яку ми провели з весни до осені минулого року, нам вдалося забезпечити наших споживачів практично безперебійними послугами теплопостачання», — повідомив головний інженер АТ «ОТКЕ» Юрій Алефіренко.
На сьогодні залишається основним пріоритетом роботи підприємства  заміна застарілих мереж, прокладених у 80-х роках минулого століття та налагоджування гідравлічного режиму їх роботи. У 2023 році фахівцями Товариства було замінено понад 4,5 тисяч  метрів  трубопроводів як сталевих труб, так і попередньо ізольованих, що мають більший термін експлуатації та вищі теплові характеристики.
Частково оновлено насосне обладнання підприємства, що разом з відновленим у 2022 року системами частотного регулювання, дало можливість оптимізувати використання електроенергії. Цьогоріч на виробництво, транспортування тепла витрачено на 628,1 тис кВт/год менше, порівняно з минулим опалювальним сезоном. Що надзвичайно важливо в умовах атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.
За минулий опалювальний період на котельних підприємства було подано до теплових мереж від газових котельних понад 367 тисяч гігакалорій тепла, це 14,5 тис більше ніж торік.
Завдячуючи міжнародним фондам і партнерам, теплогенеруючі об’єкти оснащені генераторами для безперебійної роботи. Окрім того, об’єкти були забезпечені резервними лініями живлення. Підприємство продовжує роботу в напрямку підвищення стійкості інфраструктури. Так, за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку, триває впровадження когенерації на котельних обласного центру. Дві установки, які можуть забезпечити все обладнання електричною енергією, виробленою на газовому паливі, вже встановлено. Наступний етап — їх підключення.
“Зважаючи на постійні обстріли прикордонних громад Чернігівщини та загрози для обладнання і персоналу, ми провели низку робіт з облаштування конструкцій призначених для захисту елементів і устаткування наших котельних та укриттів для персоналу, який в режимі 24/7 забезпечував теплом і та гарячою водою наших споживачів”, — додає Юрій Алефіренко.
    Після завершення опалювального сезону, підприємство впродовж трьох днів перейшло на “літній” режим роботи. Для цього  на всіх котельних та теплопунктах, які в міжопалювальний період забезпечуватимуть гарячою водою жителів Чернігова, були проведені роботи з налагодження обладнання, налаштування гідравлічних режимів роботи теплових мереж.
Наразі підприємство входить в активну фазу ремонтного періоду. З січня розпочато роботи з технічного обслуговування обладнання теплових пунктів, більше двох десятків з них вже прийняті з поточних ремонтів.  Погоджені плани регламентних заходів  на об’єктах генерації тепла, та визначені 15 ділянок теплових, де цьогоріч заплановано реновації зношених трубопроводів. Впродовж кількох тижнів стартують гідравлічні випробування теплових мереж, незадіяних у постачанні гарячої води. За їх результатами буде визначений додатковий перелік  ділянок, які потребують першочергової заміни.
Наше основне завдання і надалі надійно та безперебійно надавати споживачам послуги, що несуть комфорт і затишок в кожну оселяю. Над виконанням цього завдання у тісній співпраці з місцевою владою працює команда теплоенергетичних підприємств Чернігова.


Адміністрація АТ «ОТКЕ»
 

Останні новини Чернігівщини

Верховний Суд постановив стягнути з міської лікарні №2 у Чернігові 100 млн грн за послуги клініки "Фрезеніус" 11:53

Верховний Суд України постановив стягнути з Другої міської лікарні Чернігова 100 мільйонів гривень на користь клініки "Фрезеніус" за надані чернігівцям послуги з гемодіалізу протягом 2016-2018 років.

Отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом платникам стало значно простіше 09:57

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що органи ДПС України постійно працюють над удосконаленням процесів обліку платежів та сервісів, які дозволяють платникам зручно користуватися такими процесами за допомогою засобів ІКС «Електронний кабінет платника».

Чернігівські поліцейські протягом кількох годин розшукали та повернули додому двох зниклих дітей 09:26

За позаминулу добу з інтервалом в годину до поліції надійшли повідомлення про зникнення безвісти двох неповнолітніх дівчат різного віку.

18 липня: цей день в Україні і світі 11:21

ДЕНЬ 876 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 876 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини